tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Specjaliści przekonują: korki znikną, jeśli przesiądziesz się na motocykl
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Specjaliści przekonują: korki znikną, jeśli przesiądziesz się na motocykl

Autor: Raff 2018.08.20, 15:05 5 Drukuj

Korki w miastach można całkowicie wyeliminować. Jak? Wystarczy, aby 25% kierowców przesiadło się na motocykle - wynika z badań przeprowadzonych w Belgii.

Dla każdego motocyklisty sprawa jest oczywista - poruszanie się jednośladem po mieście skraca czas podróży kilkakrotnie, poza tym kwestia parkowania jest znacznie łatwiejsza do ogarnięcia niż w przypadku samochodu.

NAS Analytics TAG

Belgijscy specjaliści od ruchu drogowego postanowili sprawdzić jak można wykorzystać ten fakt do zmniejszenia korków w miastach. Rezultaty ich badań okazały się zdumiewające - jeżeli zaledwie jeden na dziesięciu kierowców zdecydowałby się zamienić samochód na jednoślad, korki zmniejszyłyby się o 40%, a ilość miejsc parkingowych wzrosłaby o 20%.

Jeszcze ciekawiej wygląda kolejne badane zagadnienie - badacze sprawdzili co zrobić, by korki wyeliminować całkowicie. Okazało się, że dla osiągnięcia tego efektu, na jednoślady musiałoby przesiąść się 25% kierowców. Zniknęłoby także większość problemów z miejscami parkingowymi - na jednym miejscu dla samochodu mogą zmieścić się nawet cztery motocykle.

Steve Kenward, dyrektor generalny Stowarzyszenia Przemysłu Motocyklowego, które opublikowało wyniki badania, twierdzi że kierowca, który przesiada się na motocykl, może zyskać równowartość dodatkowych czterech dni urlopu rocznie. Wszystko przez znaczne oszczędności czasu podczas dojazdu do pracy. Średnio są to w roku 32 godziny.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę