tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Specjalici przekonuj: korki znikn, jeli przesidziesz si na motocykl
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Specjalici przekonuj: korki znikn, jeli przesidziesz si na motocykl

Autor: Raff 2018.08.20, 15:05 5 Drukuj

Korki w miastach można całkowicie wyeliminować. Jak? Wystarczy, aby 25% kierowców przesiadło się na motocykle - wynika z badań przeprowadzonych w Belgii.

Dla każdego motocyklisty sprawa jest oczywista - poruszanie się jednośladem po mieście skraca czas podróży kilkakrotnie, poza tym kwestia parkowania jest znacznie łatwiejsza do ogarnięcia niż w przypadku samochodu.

NAS Analytics TAG

Belgijscy specjaliści od ruchu drogowego postanowili sprawdzić jak można wykorzystać ten fakt do zmniejszenia korków w miastach. Rezultaty ich badań okazały się zdumiewające - jeżeli zaledwie jeden na dziesięciu kierowców zdecydowałby się zamienić samochód na jednoślad, korki zmniejszyłyby się o 40%, a ilość miejsc parkingowych wzrosłaby o 20%.

Jeszcze ciekawiej wygląda kolejne badane zagadnienie - badacze sprawdzili co zrobić, by korki wyeliminować całkowicie. Okazało się, że dla osiągnięcia tego efektu, na jednoślady musiałoby przesiąść się 25% kierowców. Zniknęłoby także większość problemów z miejscami parkingowymi - na jednym miejscu dla samochodu mogą zmieścić się nawet cztery motocykle.

Steve Kenward, dyrektor generalny Stowarzyszenia Przemysłu Motocyklowego, które opublikowało wyniki badania, twierdzi że kierowca, który przesiada się na motocykl, może zyskać równowartość dodatkowych czterech dni urlopu rocznie. Wszystko przez znaczne oszczędności czasu podczas dojazdu do pracy. Średnio są to w roku 32 godziny.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr