tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polska tonie w korkach. Szokujący raport dowodem na wyższość motocykla w mieście NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polska tonie w korkach. Szokujący raport dowodem na wyższość motocykla w mieście

Autor: Rafał Raff Betnarski 2018.02.06, 18:39 2 Drukuj

Polska 13. najbardziej zakorkowanym krajem świata. W czołówce państwa azjatyckie, najlepiej jest w Skandynawii. To kolejny argument za tym, aby przesiąść się na motocykl!

INRIX to firma, która specjalizuje się w rozwiązaniach służących poprawie bezpieczeństwa i wydajności transportu. W najnowszym raporcie poświęconym ruchowi drogowemu w miastach na całym świecie, znalazły się dane zebrane w 1360 aglomeracjach w 38 państwach. Przeanalizowano informacje z godzin szczytu, weekendów, różnych kategorii dróg. Na podstawie uzyskanych danych stworzono ranking miast, gdzie kierowcy w korkach muszą spędzać najwięcej czasu.

NAS Analytics TAG

Polska znalazła się w tym zestawieniu na 13. miejscu, co oznacza, że spędzamy w korkach niemal 30 godzin rocznie. Tradycyjnie najbardziej zakorkowane okazały się miasta azjatyckie - górę listy zajmują Tajlandia i Indonezja, gdzie w korkach trzeba spędzić średnio około 50 godzin w ciągu roku. Najgorzej jest w Los Angeles, a w Europie w Moskwie, gdzie korki pochłaniają rekordowe 91 godzin.

Przedstawiony przez INRIX raport udowadnia, że motocykl staje się jedynym skutecznym rozwiązaniem na coraz bardziej zatłoczone drogi. Odkąd prawo pozwala na korzystanie z jednośladów o pojemności do 125 cm3 na kategorię B, coraz więcej kierowców przekonuje się, jak łatwo połączyć przyjemne z pożytecznym.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę