tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sonik: "To wielkie wyrnienie i szansa dla polskiego motosportu"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sonik: "To wielkie wyrnienie i szansa dla polskiego motosportu"

Autor: Informacja prasowa 2015.12.04, 09:16 1 Drukuj

Już po raz 81. najważniejszy dziennik sportowy w naszym kraju, wraz TVP wskazał 20 sportowców, którzy w mijającym roku odnieśli największe sukcesy, godnie reprezentując Polskę w świecie.

Pośród takich nazwisk jak Robert Lewandowski, Agnieszka Radwańska, czy Anita Włodarczyk znalazł się również pierwszy Polak, który indywidualnie wygrał legendarny Rajd Dakar. Rafał Sonik jest jednocześnie jedynym przedstawicielem sportów motorowych w tym zaszczytnym gronie.

NAS Analytics TAG

To wielkie wyróżnienie dla mnie, ale przede wszystkim szansa dla polskiego motosportu, by wrócić do świadomości kibiców i pokazać, że w tych dyscyplinach również stanowimy wielką siłę. Nie mniejszą niż w lekkiej atletyce, czy skokach narciarskich - powiedział Rafał Sonik po tym, jak został nominowany obok 19 wybitnych polskich sportowców w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej.

Nie mogę do końca traktować tego wyróżnienia personalnie, ponieważ na mecie ostatniego Rajdu Dakar powiedziałem, że statuetkę Beduina wywalczyliśmy wszyscy. Na ten sukces pracowało przede mną około 200 Polaków, którzy podjęli dakarowe wyzwanie. To również wypadkowa całej siły naszego motosportu, bo w tym roku nie tylko ja odnosiłem sukcesy. Dość wspomnieć, sukcesy Tadeusza Błażusiaka, mistrzostwo Europy Kajetana Kajetanowicza, czy mistrzostwo świata juniorów mojego młodszego kolegi z Orlen Team Jakuba Piątka - mówił Rafał Sonik.

W historii tylko trzy razy przedstawiciel sportów motorowych wygrał ten prestiżowy plebiscyt. W 1967 roku najwięcej głosów kibiców otrzymał Sobiesław Zasada. Po trzydziestu dwóch latach na ten sam tytuł zapracował Tomasz Gollob, a w 2008 roku kibice przyznali go Robertowi Kubicy.

Tak rzadko jesteśmy wyróżniani jako motosport, a odnosimy przecież znaczące sukcesy! Dlatego w tym wypadku czuję się ambasadorem całego naszego środowiska i ośmielam się prosić o wsparcie. Pokażmy naszą siłę - zaapelował Rafał Sonik.

Plebiscyt trwa do 8 stycznia, kiedy głosy z kuponów drukowanych w "Przeglądzie Sportowym" oraz głosy oddawane za pośrednictwem strony internetowej zostaną zsumowane. Dziesięciu najlepszych sportowców przejdzie do finału, a ostateczne wyniki poznamy podczas Balu Mistrzów Sportu 9 stycznia. Rafał Sonik tego dnia będzie na trasie bardzo trudnego i długiego etapu z Uyuni w Boliwii do Salty w Argentynie, gdzie 10 stycznia czeka go dzień przerwy od rywalizacji w 38. edycji Rajdu Dakar.

Głosy można oddawać raz na dobę pod adresem: http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/glosowanie

Rafał Sonik jest nominowany z numerem 17.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr