tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sokół powrócił - reaktywacja legendy!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sokół powrócił - reaktywacja legendy!

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2014.09.09, 13:34 14 Drukuj

Hej, hej, hej, Sokoły!

W hierarchii rzeczy niezwykle trudnych do zrobienia reaktywacja starej marki motocykla jest tuż obok operacji oka w jadącej ciężarówce oraz obejrzenia pełnego odcinka "Warsaw Shore". Potrzeba naprawdę utalentowanych i zdeterminowanych ludzi, aby wskrzesić markę, która kiedyś była synonimem splendoru motoryzacyjnego. Tak właśnie stało się z Sokołem, którego niebawem znowu zobaczymy na polskich drogach.

NAS Analytics TAG

To, co widzicie na zdjęciach to prototyp, ale w fazie bardzo produkcyjnej. Dość mocno bazuje na konstrukcji z 1938 roku i sporo czerpie z niego stylistycznie. Czy to źle? Interesująca jest kwestia silnika. Jest to replika jednostki napędowej z 1938 roku, wytwarzana przez amerykańską firmę i budowana w oparciu o nowe technologie. Ma pojemność 1300cc i jak zapewniają twórcy, osiąga od 60 do 88 KM. Motocykl ma rozpędzać się do 180 km/h i być napędzany pasem. Rocznie ma powstawać maksymalnie 30 sztuk, a każdy będzie budowany ręcznie.

Jeśli chodzi o wygląd, to ci, którzy kiedyś wzdychali patrząc na legendę dwukołowej motoryzacji zapewne będą znowu wzdychać. Sprzęt prezentuje się wspaniale i naszym zdaniem pod względem ogólnego wizerunku śmiało może konkurować ze sprzętami z Milwaukee. Póki co, cena nie jest jeszcze znana.

Co sądzicie o nowym Sokole? Dajcie nam znać i sprawdźcie oficjalny profil Sokół Motocykle na Facebooku.

na wystawie

sokol logo

sokol silnik

detale zegary

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 9
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Tryttyt 09/09/2014 22:28

Świetny!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę