tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Smart z silnikiem Hayabusy to projekt youtubera i inyniera z Kanady
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Smart z silnikiem Hayabusy to projekt youtubera i inyniera z Kanady

Autor: Andrzej Sitek 2021.07.27, 09:15 Drukuj

Viny B, który jest nie tylko gwiazdą YouTube’a, ale także inżynierem mechanikiem, rozmontował miniaturowego Smarta, przebudował wszystkie jego części, a następnie wsadził w samochodzik broń ostateczną ulicznych wojowników - silnik od Hayabusy. Czy działo odpaliło?

Na przestrzeni lat widzieliśmy wiele operacji na samochodach z silnikami motocyklowymi. Ale to, co udało się osiągnąć Viny'emu B, youtuberowi i inżynierowi mechanikowi z Quebecu, wymagało ponad półtora roku ciężkiej pracy. Operacja nie polegała jedynie na wyjęciu silnika z Hayabusy i umieszczeniu go w samochodzie Smart, ale na stworzeniu zupełnie nowego samochodu.

NAS Analytics TAG

Viny B ma na swoim koncie kilka podobnych projektów. Żaden z nich nie jest przypadkowy. Wszystkie są przemyślane, rozplanowane i zrealizowane z żelazną konsekwencją. Jak widać na przykładzie budowy tego inteligentnego samochodziku, Viny przenosi pojęcie "budowania" na zupełnie inny poziom.

Modyfikowanie istniejących konstrukcji i dopasowywanie ich do siebie to jedna rzecz, ale Viny regularnie projektuje i tworzy zupełnie nowe części w zależności od potrzeb, aby połączyć wszystko tak, jak zaplanował. Od obróbki metalu po drukowanie 3D niestandardowych bloków - wydaje się, że jest w stanie zrobić wszystko, jeśli tylko potrafi zapisać to na papierze.

Rezultat widzicie na filmie. W 18 minut można obejrzeć cały proces, który trwał 18 miesięcy. Smart w wersji, która trafiła do przeróbki, oryginalnie wyposażany był w silnik o pojemności od 799 cm3 do 999 cm3 i maksymalnej mocy od 45 KM do 102 KM. Po zamianie zyskał potężny czterocylindrowy silnik Suzuki Hayabusy o pojemności 1340 cm3 i 190 KM mocy.

Swoja drogą, podobny projekt, ale o wdzięcznej nazwie Smartacus, pojawił się niemal równo trzy lata temu. Na pokładzie również znalazł się silnik Suzuki Hayabusy, natomiast pozostałe podzespoły autor pomysłu wziął z innych motocykli, np. Moto Guzzi, oraz z katalogu elementów tuningowych do Smarta.

Smartacus też powstawał półtora roku, ale w przeciwieństwie do Viny’ego B, twórca tego samochodziku postanowił sprzedać pojazd za kwotę 23 500 dolarów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr