tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Skutery Lambretta już w Polsce! Zakochaj się w ikonie włoskiego designu

Skutery Lambretta już w Polsce! Zakochaj się w ikonie włoskiego designu

Autor: Artykuł sponsorowany 2019.04.02, 10:43 Drukuj

Urzekający, niepowtarzalny design skuterów Lambretta przez długie lata był symbolem włoskiego designu i oznaczał radość z jazdy. Kultowa włoska marka od tego roku dostępna jest w Polsce! Nie możemy doczekać się testów.

Historia marki Lambretta sięga roku 1947, kiedy to włoska firma Innocenti rozpoczęła w Mediolanie sprzedaż skuterów o niezwykłym designie. Autorem pierwszych założeń konstrukcyjnych i człowiekiem, który miał bodaj największy wpływ na finalny kształt Lambretty, był genialny inżynier Corradino D'Ascanio.

Skutery Lambretta szybko stały się w dźwigających się z wojennej pożogi Włoszech symbolem nowego świata, niosąc wolność przemieszczania się, a jednocześnie rozświetlając szare, zmęczone ulice blaskiem radosnego designu, który, jak pokazał czas, na długie lata stał się symbolem włoskiego stylu życia.

Lambretta - kultowa marka

Popularność skuterów Lambretty osiągała szczyty w latach 50. i 60. - był to wówczas jeden z najczęściej spotykanych jednośladów - nie tylko na ulicach Włoch, ale całej Europy. W całym okresie produkcji z fabryki wyjechało 19 różnych modeli - od niewielkich, typowo miejskich, po wygodne i mocne skutery przeznaczone do dalszych podróży.

Kiedy w 1972 roku nowy właściciel Lambretty, British Leyland Motor Company, zdecydował się zakończyć produkcję kultowej Lambretty, dla niezliczonych jej fanów był to prawdziwy cios. Ikona włoskiej motoryzacji na długie lata zniknęła z ulic Europy, pozostając tylko wspomnieniem i poszukiwanym oldtimerem dla pasjonatów.

Lambretta w Polsce

W 2017 Lambretta triumfalnie powróciła na drogi. Model V-Special zaskoczył fanów motoryzacji nadzwyczajną funkcjonalnością i piękną stylistyką, nawiązującą do wspaniałej historii marki. Zainteresowanie nowym jednośladem okazało się tak ogromne, że już wkrótce produkcja charakterystycznych, kolorowych skuterów ruszyła pełną parą.

W tym roku kultowe skutery Lambretta można kupić także w Polsce. Model V-Special dostępny jest w dwóch wersjach silnikowych: 50 cm3 i 125 cm3. Można wybierać w 10 zestawieniach kolorystycznych i - co charakterystyczne dla Lambretty - dwóch wersjach błotnika: ruchomej i nieruchomej. Model model V-Special 125 dostępny jest w cenie 12 999 zł.

Niepowtarzalny włoski design, niezrównana frajda i świadomość poruszania się prawdziwą legendą - czy potrzeba czegoś więcej by poczuć radość z jazdy? Śledź fanpage Lambretty, by dowiedzieć się więcej na temat tych niezwykłych skuterów.

Więcej informacji o skuterach Lambretty znajdziesz TUTAJ.

Zdję™cia
NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę