tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Lambretta V125 Special - stylowy skuter do miasta [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Lambretta V125 Special - stylowy skuter do miasta [VIDEO]

Autor: Barry 2020.10.19, 16:26 1 Drukuj

Lambretta V125 Special to zgrabny, bardzo elegancki i stylowy skuter utrzymany w klasycznym stylu. Na myśl natychmiast przychodzą ulice włoskich miast lat 50., czy 60. i oczywiście największy odwieczny konkurent, czyli Vespa.

Lambretta V125 Special ma wszystko co potrzebne, aby skraść serca fanów klasycznych włoskich skuterów. Czy konkurencja ma się czego obawiać? V125 Special trafiła do naszego redakcyjnego garażu na ponad dwa tygodnie, więc mieliśmy wystarczająco dużo czasy, aby to sprawdzić.

NAS Analytics TAG

Testowaliśmy Lambrettę V125 Special na ulicach Warszawy. Wprawdzie misję opowiedzenia wam o tym skuterze zleciliśmy naszej redakcyjnej koleżance Kaji, jednak sami też nie mogliśmy się powstrzymać przed zrobieniem za kierownicą klasycznej Lambretty kilku kilometrów i wtrąceniem do filmu symbolicznych paru groszy od siebie. Poniżej efekt końcowy naszych jesiennych nagrań z V125 Special w roli głównej:

Lambretta to dobrze rozpoznawalna włoska marka z dziesiątkami lat pięknej tradycji. I już kilkadziesiąt lat temu największym konkurentem Lambretty była oczywiście Vespa. Dziś możemy chyba uznać, że jest podobnie.

W tamtych czasach wymuskane skutery Lambretty kosztowały więcej niż Vespy. I to właśnie ich wyższa cena była jednym z powodów, dla których w dłuższym terminie Lambretta przegrała rynkową walkę ze swoim najsilniejszym rywalem. Dziś role się odwróciły, bo to skutery Lambretty kosztują wyraźnie mniej. W przypadku testowanego modelu Lambretta V125 Special cena wynosi ok. 13 tys. zł.

Produkcja skuterów Lambretty została przeniesiona z Europy do Azji, co pozwoliło obniżyć koszty. Charakterystyczny włoski styl pozostał jednak niezmieniony. Nowoczesna Lambretta V125 Special łączy w sobie z jednej strony klasyczny wygląd, z drugiej strony nowoczesną jednostkę napędową spełniającą restrykcyjne normy emisji spalin, bardzo solidny układ hamulcowy, w pełni LEDowe oświetlenie czy takie drobiazgi jak np. gniazdo USB w schowku pod kierownicą.

Jeśli już mowa o drobiazgach, to na całym skuterze znajdziecie w sumie kilkanaście miejsc, gdzie umieszczono logotyp marki w różnej formie…

Lambretta V125 Special jest zasilana jednocylindrowym silnikiem o pojemności 125 cm3 i mocy 12 KM. W stanie gotowym dojazdy razem z paliwem waży 95 kg. Prędkość maksymalna uzyskana w naszym teście to około 95 km/h.

Spalanie, jak przystało na lekki i nowoczesny skuter klasy 125 cm3, mieści się w 3 l/100 km podczas jazdy w mieście.

Skuter prowadzi się dziecinnie łatwo. Jest bardzo lekki, chętnie zmienia kierunek jazdy, wygodnie się nim manewruje przy niewielkich prędkościach. Problemów nie ma też po zaparkowaniu - nawet drobne kobiety poradzą sobie z ustawieniem V125 Special na centralnej podstawce.

Na pochwałę zasługuje układ hamulcowy, który działa tu wydajnie i precyzyjnie. Z kolei reakcja na ruch manetką gazu jest dość ospała - dla początkujących to z pewnością duża zaleta. Skuter sprawnie przyspiesza do około 60 km/h, później traci nieco animuszu. W mieście to nie przeszkadza, poza miastem już tak.

Pojemność schowka pod siedzeniem pozwala umieścić w nim kask typu jet. Z większym integralem będzie problem. Dodatkową przestrzeń na portfel i telefon (wraz w portem USB do ładowania) wygospodarowano pod kierownicą.

Cena Lambretty V125 Special to ok. 13 tys. zł. I z taką ceną wróżymy temu skuterowi niemały sukces. Jakość wykończenia, dbałość o detale i oryginalny styl pozwalają zakochać się w tym uroczym pojeździe. Testowany egzemplarz miał kolor pomarańczowy, ale do wyboru jest jeszcze kilka innych.

Miłośników skuterów marki Lambretta odsyłamy na stronę Lambretta Polska

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr