tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Skillz Up Motorsport Fest - ekstremalnie w Zielonej Grze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Skillz Up Motorsport Fest - ekstremalnie w Zielonej Grze

Autor: Informacja prasowa 2012.06.04, 10:41 Drukuj

W minioną sobotę na Stadionie Żużlowym w Zielonej Górze odbyła się II runda Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up oraz pierwszy ekstremalny turniej interdyscyplinarny. Zawodnicy na motocyklach, quadach, w gokartach i samochodach rajdowych o łącznej mocy kilku tysięcy koni mechanicznych walczyli ze sobą zarówno w powietrzu jak i na owalu. W lotach na motocyklu najlepszy okazał się być Zdeněk Fusek, a turniej wygrała drużyna dowodzona przez Rafała Dobruckiego.

Pomimo niezbyt sprzyjającej temperatury licznie przybyła publiczność mogła liczyć na sporą dawkę sportowych emocji, dobrej muzyki w wykonaniu perkusisty z USA Christiana Carlsona i DJ Wojaka oraz, a może przede wszystkim, na przednie widowisko.

NAS Analytics TAG

W konkursie Freestyle reprezentanci Czech: Zdeněk Fusek, Ondřej Záruba i František Máca bardzo utrudnili zadanie polskim zawodnikom. Stylowe tricki całej trójki oraz Backflipy wykonywane przez Františka Mácę znacząco podniosły poprzeczkę, z którą musieli się zmierzyć Polacy. Nasi zawodnicy nie złożyli jednak broni i po zaciętej rywalizacji na podium poza Zdenkiem Fuskiem, który zajął pierwsze miejsce oraz Ondřejem Zárubą, który był trzeci, znalazł się także Artur Puzio. Konkurencje dodatkowe: otoMoto Speed&Skillz oraz Rockstar Best Whip zdominował natomiast František Máca. Franciszek był ulubieńcem publiczności, prowadził też po serii kwalifikacyjnej ale błędy w przejeździe finałowym sprawiły, że musiał się pożegnać z podium.

Wyniki obu konkursów liczyły się również do punktacji generalnej turnieju drużynowego. Poza tym rozegrano szereg wyścigów pomiędzy zawodnikami na motocyklach żużlowych, quadach żużlowych oraz wyścigów mieszanych, w których między innymi żużlowcy ścigali się z 436 konnym samochodem rajdowym. Po piątkowym wypadku podczas treningów nie wystartował Maciej Siekaj, jednak jego młodszy brat Patryk pokazał zielonogórskiej publiczności, że na quadzie również można świetnie latać z rampy. Najmłodsi adepci MX zmierzyli się w wyścigu supercrossowym, a Piotr Kołodziej, Bartek Zięcina i Bartek Obukowicz czarowali publiczność trickami na swoich rowerach. W tym przypadku nie mogło zabraknąć Backflipów, Frontflipów i widowiskowych Tailwhipów. Na zakończenie rywalizacji kapitanowie drużyn: Marcin Chodkiewicz oraz Rafał Dobrucki pojechali czasówkę gokartami. Ostatecznie to team dowodzony przez trenera Falubazu był górą nad zawodnikami kapitana Zastalu Zielona Góra.

Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, jednogłośnie stwierdzili, że cały dzień wspólnego ścigania się i latania był niesamowity. Przed organizatorami jeszcze mnóstwo pracy, żeby w pełni okiełznać moc i elementy składowe show, jednak jeżeli się to uda, to będziemy mieli do czynienia z najbardziej odjechanym cyklem spod znaku motorsportów w Polsce.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski FMX nadal prowadzi Michał Daciuk z wynikiem 43 punktów przed Arturem Puzio (40 punktów) oraz Piotrem Potaczało (27 punktów). Kolejna, trzecia runda zawodów, już 7 lipca w Częstochowie.

Wyniki II rundy Skillz Up Zielona Góra
1. Zdeněk Fusek CZ
2. Artur Puzio PL
3. Ondřej Záruba CZ
4. František Máca CZ
5. Michał Daciuk PL
6. Piotr Potaczało PL
7. Rafał Biały PL

otoMoto Speed&Skillz
1. František Máca CZ
2. Ondřej Záruba CZ

Rockstar Best Whip
1. František Máca CZ
2. Artur Puzio

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
FMXbackflip rowerowy
NAS Analytics TAG
FMX BackflipFMX na quadzie
FMX rowerowyFreestyle motocross
dziewczynyDzieci na MX
gokartMX dzieci
na mecieperkusista
przed startemPokazy Zielona gora
Zuzlowka na sceniezuzlowka vs crossowka
Tor Zielona Gorauczestnicy imprezy
podium Zielona GoraBackflip
Driftrajdowka
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr