tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rockstar Skillz Up 2013 - podsumowanie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rockstar Skillz Up 2013 - podsumowanie

Autor: Informacja prasowa 2013.11.14, 13:40 Drukuj

Po ośmiu rundach rozegranych w latach 2011 i 2012, dziewiątka nie okazała się szczęśliwa dla Skillz Up. W bieżącym roku cykl miał wejść na kolejny poziom, dostarczając widzom poza Freestyle Motocrossem takich atrakcji jak niezwykle widowiskowy skok Monster Trucka nad autobusem, czy wyścigi interdyscyplinarne. Niestety deszcz i ekstremalnie niska, jak na tą porę roku, temperatura stanęły na przeszkodzie organizatorom i w znaczący sposób wpłynęła na frekwencję podczas inauguracyjnej rundy w Toruniu. Niestety w obecnych czasach sprzedaż biletów jest kluczowym czynnikiem przy organizacji imprez tego typu.

Kolejną próbą była "olimpiada sportów motorowych", bo właśnie tak można nazwać to, co wydarzyło się w podczas festiwalu Rockstar Mad Skillz nad morzem, w Sobieńczycach k. Krokowa. Druga runda Mistrzostw Polski FMX była jedną z wielu dyscyplin rozgrywanych na torze Speed Star. W tym przypadku, podobnie jak w Toruniu, mimo wysokich ocen za organizację i satysfakcji zawodników  startujących w takich dyscyplinach jak: Motocross, Super Enduro, Quad Cross oraz wspomniany Freestyle Motocross  a także niezłej promocji - frekwencja nie zagwarantowała odpowiednich zwrotów.

NAS Analytics TAG

Mamy świadomość że rozwiązania które proponujemy są dość rewolucyjne jak na polski rynek i widocznie w tej formie mimo wszelkich starań  póki co nie mają racji bytu. Wobec tego nie jesteśmy w stanie podejmować dalszego ryzyka w modelu i strategii przyjętej przed sezonem dla tego wydarzenia. Chwilowo musimy wykonać krok w tył, aby w niedługim czasie zrobić dwa kroki do przodu i rozwijać idee oraz misje związane z projektem Skillz Up. 

Przypomnijmy, że naczelną ideą Skillz Up od samego początku był rozwój Freestyle Motocrossu w Polsce. O tym, że projekt spełnia swoje najważniejsze założenie może świadczyć tegoroczna rywalizacja. Zacięta walka między Arturem Puzio i Marcinem Łukaszczykiem podczas rundy w Sobieńczycach jest tylko jednym z przykładów. Jeszcze dwa lata temu mało kto uwierzyłby, że polscy zawodnicy będą toczyć bitwę na Backflipy. Kolejnym niech będzie fakt, że Artur Puzio w Toruniu pokonał zawodników, z którymi jeszcze w zeszłym sezonie nie był w stanie na równi rywalizować, zaś Marcin Łukaszczyk dwukrotnie stanął na podium Mistrzostw Czech FMX obok takich zawodników jak: Mistrz Świata z 2010 roku Libor Podmol oraz Petr Pilat.

Dzięki  Skillz Up mogliśmy też oglądać polskich reprezentantów startujących w dwóch rundach Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs, które poza nagrodami motywowały Polskich riderów do zaciętej rywalizacji o dzikie karty.

W tym miejscu chcieliśmy serdecznie podziękować sponsorom, partnerom i patronom medialnym cyklu. Szczególnie marce Rockstar Energy Drink, która towarzyszy nam już drugi sezon i wspiera rozwój polskiego Freestyle Motocrossu. Podziękowania należą się także wszystkim osobom, które tworzyły niepowtarzalną atmosferę i klimat wszystkich do tej pory rozegranych imprez.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski FMX 2013

  1. Artur Puzio 50 pkt
  2. Piotr Potaczało 30 pkt
  3. Jan Kaszuba 21 pkt
  4. Darek Kłopot 19 pkt
  5. Marcin Łukaszczyk 18 pkt
  6. Damian Czudak 10 pkt
  7. Pascal Korzec 8 pkt

Więcej informacji na stronie internetowej cyklu oraz portalu Facebook.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę