tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 ShoeFresh - urządzenie do suszenia i dezynfekcji butów, kasków i rękawic
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

ShoeFresh - urządzenie do suszenia i dezynfekcji butów, kasków i rękawic

Autor: Konrad Bartnik 2017.09.06, 13:50 9 Drukuj

Wilgoć i nieprzyjemny zapach to coś, z czym jako motocykliści spotykamy się na co dzień. Do tej pory nie mieliśmy skutecznych narzędzi do walki z tymi zjawiskami, które potrafią skutecznie wymazać całą przyjemność z jazdy motocyklem. Nowe urządzenie o nazwie ShoeFresh może być nieocenioną pomocą w codziennej walce o suchość i higienę. Przetestowaliśmy je w naszej redakcji. Naprawdę działa!

Nagłe załamanie pogody, które złapało nas na trasie lub całodzienna, siąpiąca mżawka. Z drugiej strony - niszczycielski upał, który sprawia, że w kilka minut toniemy we własnym pocie. Okazji, by doświadczyć nieprzyjemnych chwil w mokrych ubraniach, motocyklista ma naprawdę bez liku. Nawet jeśli jest skończonym szczęściarzem i trafia wyłącznie na umiarkowane warunki, po jakimś czasie jego buty, rękawice i kask zaczynają być nieświeże. Pojawiają się bakterie i grzyby, które nie dość, że powodują powstawanie przykrego zapachu (OK, powiedzmy wprost - to nieznośny smród), to jeszcze lubią atakować ciało kierowcy. O tym, jak ciężko pozbyć się grzybicy dowiadujemy się codziennie z dramatycznych reklam w TV…

NAS Analytics TAG
ShoeFresh urzadzenie do suszenia i dezynfekcji akcesoriow motocyklowych       

ShoeFresh

Urządzenie do suszenia i dezynfekcji butów, kasków i rękawic

kup5

Tradycyjne suszenie zawilgoconych ubrań trwa zazwyczaj bardzo długo i jedna noc może nie wystarczyć. Nawet jeśli zaczął się już sezon grzewczy i mamy do dyspozycji kaloryfer, jego pomoc nie rozwiązuje problemu. Nasze rzeczy suszą się nierównomiernie, a szczególny problem jest z butami motocyklowymi, kaskami i rękawicami, ze względu na ich nieregularny kształt i grube ścianki. Ponadto ten sposób pozbywania się wilgoci nie eliminuje mikroskopijnych nieproszonych gości i dla pełnej higieny wypada zastosować chemię w sprayu. Prezentowane dziś urządzenie ShoeFresh ma za zadanie pozbyć się tych problemów i rozterek. Pomysł jest prosty - za pomocą gorącego powietrza suszy, a produkując ozon dezynfekuje nasze rzeczy. Za równomierne rozprowadzenie cennych gazów odpowiadają zaś specjalne prawidła. Siła tego urządzenia tkwi w działaniu powietrza od środka na zewnątrz, a nie odwrotnie, jak w przypadku domowych metod. Na pełne wysuszenie i zdezynfekowanie przykładowej pary butów powinno wystarczyć 20-30 minut.

Urządzenie ShoeFresh możecie kupić bezpośrednio w sklepie Ścigacza.

Tyle teorii i zapewnień producenta - sprawdzamy je więc w praktyce. Urządzenie ShoeFresh ma bardzo prostą budowę i złożenie go po wyjęciu z pudełka nie nastręcza żadnych trudności. Trzeba po prostu postawić bazę na równej i twardej powierzchni, po czym umieścić w niej dwa perforowane prawidła. Kiedy usłyszymy charakterystyczny klik, oznaczać to będzie, że elementy połączone są właściwie. Pozostaje podłączyć urządzenie do prądu i już można wpływać na "suchego przestwór oceanu". Obsługa ShoeFresh nie wymaga zdolności programistycznych, szczerze mówiąc nie wymaga jakichkolwiek zdolności. Urządzenie włącza się automatycznie po umieszczeniu na jednym z prawideł elementu odzieży - odpowiadają za to czujniki podczerwieni. Standardowy program składa się z 5 minut ozonowania i 20 minut suszenia w temperaturze 60 stopni, co wystarczy na doprowadzenie do porządku średnio zawilgoconych rękawic z przewagą tkaniny. W prostych ruchach, za pomocą dwóch przycisków można ten program zmodyfikować, dopasowując do aktualnych potrzeb. Przykładowo, w przypadku mocno zawilgoconych produktów skórzanych, zaleca się wydłużenie cyklu suszenia przy jednoczesnym zmniejszeniu temperatury do 40 stopni. Można również zastosować samo suszenie lub samo ozonowanie.

Urządzenie ShoeFresh najlepiej stosować w rzadko uczęszczanych i dobrze wentylowanych pomieszczeniach, takich jak garaż lub piwnica z oknem. Ma to duże znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy zabieramy się za przywracanie do użytku starych, mocno zapuszczonych rzeczy. Nie muszę opowiadać, jakie wrażenia węchowe tworzą śmierdzące buty potraktowane ciepłym powietrzem. Dezynfekcja ozonem także niesie ze sobą dużą dawkę charakterystycznego zapachu, który poczujemy również na basenie lub wdychając powietrze po letniej burzy. Należy pamiętać, że jedna sesja ozonowania nie przywróci od razu świeżego lub chociażby neutralnego zapachu mocno zaniedbanych butów. Producent zaleca mniej więcej tydzień codziennych, kilkuminutowych zabiegów. A zupełnie najlepiej jest nie dopuszczać do takiego stanu i dezynfekować buty po każdym użyciu - po prostu wrzucić je na urządzenie po przyjściu do domu.

Nasz redakcyjny test przeprowadzaliśmy przez kilka dni deszczowego lata, w czasie których na prawidłach regularnie lądowały przemoczone buty i rękawice, z którymi ShoeFresh radził sobie bardzo dobrze. Używaliśmy go również do codziennej dezynfekcji suchych elementów, w tym kasków. Zazwyczaj rano, po przyjechaniu do redakcji, odruchowo wrzucaliśmy kaski i rękawice "na ozon". Pamiętajmy też, że to rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku obuwia oraz odzieży codziennej i sportowej. Można na nim dezynfekować buty narciarskie, adidasy, trampki, różne ochraniacze zakładane bezpośrednio na ciało, słowem wszystko, co wejdzie na prawidła. Urządzenie ShoeFresh polecane jest przez dermatologów i podologów, jako codzienna profilaktyka w walce z chorobami skóry, zwłaszcza grzybicami.

Cena urządzenia to 469 zł, zastanówmy się więc, czy jest jej warte. Przede wszystkim jest naprawdę szybkie i skuteczne w suszeniu odzieży i butów, pozwala więc na szybką likwidację szkód po nagłych ulewach. Regularnie ozonując nasze rzeczy, nie musimy już stosować dodatkowych środków chemicznych - sprayów, pianek, dezodorantów do stóp itp. W przypadku kasków wystarczy raz na jakiś czas wyprać wyściółkę. ShoeFresh to urządzenie niemalże bezobsługowe i wykonane na naprawdę wysokim poziomie. Stworzono je w Holandii, gdzie cieszy się dużą popularnością. Jeśli więc często walczycie z przemoczoną lub przepoconą odzieżą, a śmierdzące obuwie regularnie niszczy wasze życie towarzyskie, zdecydowanie warto rozważyć tę opcję.

Urządzenie ShoeFresh możecie kupić bezpośrednio w sklepie Ścigacza.

ShoeFresh

ShoeFresh 4

NAS Analytics TAG

ShoeFresh 3

ShoeFresh 2

ShoeFresh urzadzenie do suszenia i dezynfekcji

ShoeFresh logo

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: selo 17/01/2018 15:44

Jakie, jakie??

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę