tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rossi w Brnie pokonał Crutchlowa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Rossi w Brnie pokonał Crutchlowa

Autor: Piotr Jędrzejak 2010.07.13, 14:24 14 Drukuj

Wczoraj, 12. lipca po weekendowej rundzie World Superbike, na czeski tor Autodrom Brno wyjechał Valentino Rossi. Sprawdzał i trenował swoją formę na GP Niemiec, które odbędzie się już w najbliższy weekend.

Doctor dosiadł Yamahy R1 zespołu Sterilgarda, dokładnie takiej, na jakiej jeździ Cal Crutchlow. Pokonał łącznie 46 okrążeń, a najlepszy czas to 1:59,135 sek. Dla porównania we wczorajszym wyścigu rekord ustanowił właśnie Cal, a wykręcił czas o 0,156 sekundy gorszy. Pamiętajmy, że Rossi wciąż chodzi o kulach i jest daleko od pełni formy.

Valentino Rossi:

„Chcę pojechać na Sachsenringu. Jestem zadowolony z testu w Brnie i czuję, że moja forma jest coraz lepsza, niż na testach Misano. Problemem jest jednak to, że czuję zmęczenie nogi i brak siły w ręce, jest jednak duży postęp w stosunku do Misano. Zobaczymy co pokażą prześwietlenia w środę, czy piszczel jest tam gdzie powinien i czy się zrósł – od tego zależna będzie decyzja startu w Niemczech.

Przejechanie na Sachsenring całego wyścigu to inna historia, ale najbliższe dwa starty będą kluczowe przed wyjechaniem na GP Czech. Żebym był w pełni formy, musimy jednak jeszcze poczekać do GP San Marino 5. września.

Jazda na YZF-R1 była niezłą zabawą, za co dziękuję zespołowi Yamaha Sterilgarda. Musieliśmy najpierw popracować nad moją nogą, a dopiero później mogliśmy zająć się ustawieniem motocykla. Wszystko poszło bardzo dobrze.”

Zespół Fiat Yamaha czeka teraz na jutrzejszą decyzję lekarzy oraz Rossiego, czy będzie startował na GP Niemiec, na torze Sachsenring. Na pewno obecny tam będzie Wataru Yoshikawa, żeby w razie potrzeby wystartować na YZR-M1 w zastępstwie za Doctora.

rossi w drodze na motocykl brno test
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę