tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd "Cross Egypt Challenge" - egzotyczna przygoda na ziemi faraonów NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd "Cross Egypt Challenge" - egzotyczna przygoda na ziemi faraonów

Autor: Janusz Bębenek 2019.07.30, 10:06 Drukuj

W październiku po raz kolejny ruszy rajd cross-country "Cross Egypt Challenge", którego trasa tym razem zahaczy o mniej oczywiste regiony Egiptu - Pustynię Zachodnią i dalekie południe, w kierunku granicy z Sudanem. Nie jest to impreza stricte sportowa - mogą w niej wziąć udział nie tylko motocykliści, ale też kierowcy skuterów i osoby towarzyszące, które trasę rajdu przejadą specjalnym vanem.

Rajd "Cross Egypt Challenge" to wspólna inicjatywa egipskich władz, ministerstw turystyki i sportu oraz tamtejszych klubów motocyklowych. Zadaniem imprezy jest nie tylko pokazanie zawodnikom i kibicom najpiękniejszych zakątków kraju nad Nilem, ale też promocja Egiptu jako kierunku przyjaznego i przede wszystkim bezpiecznego dla turystów.

NAS Analytics TAG

Edycja 2019 odbędzie się w dniach 17-26 października i składać się będzie z 8 odcinków o łącznej długości 2650 km. Przewidziano również dzień odpoczynku w największym muzeum na otwartym powietrzu na świecie - słynnym kompleksie w Luksorze.

Rajd wystartuje w Aleksandrii nad Morzem Śródziemnym, ruszając na południe do Kairu, stolicy Egiptu. Stamtąd uczestnicy pojadą wzdłuż doliny Nilu do miasta Al-Minja, skąd skierują się w stronę oazy Kharga na Pustyni Zachodniej. Rejon ten był do niedawna wyłączony dla turystów z powodu niestabilnej sytuacji wojskowej na granicy z Libią. teraz jest już jednak w pełni bezpieczny.

Następny etap to powrót w stronę Nilu i Luksor, w którym zawodnicy oraz ich towarzysze spędzą dzień na zwiedzaniu słynnych świątyń, grobowców i wykopalisk. Z Luksoru ekipa  "Cross Egypt Challenge" skieruje się na Pustynię Wschodnią, jedną z najbardziej nieprzyjaznych pustyń na świecie a po jej przebyciu dotrze do wybrzeża Morza Czerwonego i pojedzie nim dalej na południe aż do miasta Barnis.

Z tego punktu rozpocznie się malowniczy powrót na północ, również wzdłuż wybrzeża, przez znany kurort Hurghada do Ajn Suchny. Stamtąd rozpocznie się ostatni etap, zakończony finałem pod piramidami w Gizie.

Każdy z was może wziąć udział w tej świetnej imprezie. Wystarczy rok doświadczenia w prowadzeniu motocykla lub skutera i odpowiednie prawo jazdy. Istnieje możliwość wypożyczenia pojazdu na miejscu. Więcej szczegółów na temat imprezy znajdziecie na tej stronie, gdzie znajduje się również formularz zgłoszeniowy.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę