tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Puchar Polski Moto3 od podstaw - wstęp
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Puchar Polski Moto3 od podstaw - wstęp

Autor: Kamil Łabieniec 2015.11.24, 13:16 12 Drukuj

Po sezonie startów w Motoyoungtimer Cup i serii publikacji o budżetowym ściganiu, w przyszłym roku wspólnie zgłębimy temat Moto3 w Polsce.

Sporty motorowe, w tym motocyklowe wyścigi płaskie, stają się coraz popularniejszą formą aktywności w naszym kraju. Wzrost zainteresowania widoczny jest wyraźnie choćby podczas treningów Speed-Day organizowanych na Torze Poznań - w mijającym sezonie frekwencja dopisywała w każdej edycji w której miałem przyjemność uczestniczyć. Efekt? Nie najgorsza frekwencja podczas amatorskich wyścigów Speed-Day Trophy. Chyba nareszcie nadchodzą czasy zwiększonej dostępności i popularności sportów motocyklowych także wśród amatorów. Mam nadzieję, że mój cykl artykułów o budżetowym ściganiu miał w tym procesie choćby ułamkowy wkład i udało mi się namówić was do wypadu na tor.

Cykl artykułów jaki miałem przyjemność realizować dla was podczas tegorocznych zmagań, oraz pochlebny feedback na temat tego projektu ze strony czytelników, nakłonił mnie do kontynuowania działalności wyścigowo-redaktorskiej. Czytając artykuły Tomka Rabińskiego o klasie Moto3 postanowiłem, że w sezonie 2016 wystartuję w Pucharze Polski klasy Open Moto3 (wraz z zespołem AIM, który mocno pracuje nad rozwojem klasy w Polsce). Ideą pucharu Moto3 jest wprowadzenie zawodników do wyższych klas mistrzowskich i miejscem potocznie zwanym „kuźnią talentów” przy możliwie niskim nakładzie finansowym. Analizując i kalkulując planowany budżet na sezon 2016 okazuje się, że jest duża szansa, aby budżet zamknął się w dużo niższej kwocie aniżeli Puchar Motoyoungtimer, który opisywałem przez cały sezon 2015.

Puchar Moto3 2016 liczyć będzie conajmniej kilku zawodników. Ja ze swojej strony, wraz ze Ścigacz.pl (i przy pomocy w/w zespołu AIM), przygotuję dla was cykl artykułów o moich przygotowaniach i startach w Moto3. Całość obejmować ma bardzo szerokie spektrum zagadnień związanych zarówno ze stroną formalną zawodów, jak także zakupem odpowiedniego motocykla czy przygotowaniem fizycznym. Spróbujemy znaleźć odpowiedź na to jakie kupić części do modyfikacji swojej maszyny, jak samemu wykonać niektóre przeróbki, a co zlecić wykwalifikowanemu serwisowi. Ponadto chcę podzielić się z wami wiedzą na temat treningu własnego ciała i umysłu. Wreszcie podczas sezonu ukażą się relacje z zawodów, podobnie jak miało to miejsce podczas artykułów tegorocznych.

Już wkrótce pierwszy artykuł, w którym pokażę mój punkt widzenia na wybór i zakupu odpowiedniego sprzętu do startów w Moto3. Jeżeli macie pomysły, pytania, sugestie - piszcie do mnie na Facebook’u (Kamel Racing) lub w komentarzach pod tekstem. Nie pozostaje nic innego jak… wziąć się do roboty!

Foto: Archiwum, Alpe Adria

kamil labieniec motoyoungtimer 2015

alpe adria moto3 prosta

alpe adria moto3 team red

aprilia rs 125 moto3 open polska

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę