tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przeom wiekw - czasy odrodzenia polskich wycigw motocyklowych [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Przeom wiekw - czasy odrodzenia polskich wycigw motocyklowych [VIDEO]

Autor: Janusz Bbenek 2020.04.02, 14:03 Drukuj

Oskaldowicz, Wajda, Kędzior, Sikora, Wiczyński, Szkopek… te nazwiska przywołują w myślach czasy odradzania się polskich wyścigów motocyklowych po trudnym okresie transformacji ustrojowej. Oto krótki film, który przeniesie was 20 lat wstecz, prosto na Tor Poznań.

Ci z nas, którzy pamiętają lata 90 i wczesne 2000, najczęściej określają ten okres jako trudny, ale bardzo kolorowy. Polscy importerzy znanych marek motocyklowych rozwijali swoje skrzydła, prężnie działał ruch klubowy, nie brakowało epickich zlotów, a starsze motocykle były wciąż w powszechnym użytku i mieszały się na drogach z nowymi konstrukcjami, na które było stać coraz większą grupę motocyklistów. 

NAS Analytics TAG

Tamten okres to również czasy niezapomnianej rywalizacji na torach w Poznaniu, Modlinie i czeskim Moście. W późnych latach 90 polski sport motocyklowy zaczął się odradzać głównie dzięki wysiłkom firm Polonia Cup i Motopolu, ówczesnego importera Hondy. Pojawiły się puchary markowe, m.in. Hondy NSR 125 i Hornet Cup. Wielu z ówczesnych uczestników Mistrzostw Polski ściga się do dziś, inni porzucili sport, otworzyli szkoły jazdy, pracują w warsztatach i różnych firmach związanych z branżą motocyklową. 

Oto nostalgiczna podróż w tamte czasy, od których minęło już  10-20 lat. Byliście wtedy uczestnikami lub kibicami tamtych wydarzeń? Może będziecie w stanie odnaleźć się na tym filmie?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr