tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przed Bożym Ciałem i przedłużonym weekendem czerwcowym policja ma apel do kierowców
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Przed Bożym Ciałem i przedłużonym weekendem czerwcowym policja ma apel do kierowców

Autor: Andrzej Sitek 2021.06.02, 09:40 Drukuj

3 czerwca 2021 wypada Boże Ciało, a ponieważ to czwartek, w piątek wiele osób weźmie wolne w pracy, żeby wykorzystać przedłużony weekend. Oznacza to wzmożony ruch drogowy, na co wpływ będzie miał również zbliżający się okres wakacyjny i zniesienie najbardziej dotkliwych obostrzeń związanych ze stanem pandemicznym.

Ale przed jutrzejszym świętem policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. Kolejne zalecenie Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej policji dotyczy stałego problemu nadmiernej prędkości. Policja przypomina, że mokra nawierzchnia, a takiej należy się spodziewać w wielu rejonach Polski w związku z prognozowanymi opadami, wydłuża drogę zatrzymania pojazdu, zmniejsza przyczepność kół i oznacza ryzyko poślizgu.

NAS Analytics TAG

Kierowcy nie pamiętają też o zachowaniu bezpiecznych odstępów pomiędzy pojazdami, co w połączeniu ze zbyt dużą prędkością i mokrą nawierzchnią drogi, prowadzi do tragicznych skutków. Tzw. jazda na zderzaku jest obecnie ścigana przez prawo i niedozwolona na autostradach i drogach ekspresowych. Warto pamiętać, że odstęp między pojazdami powinien być nie mniejszy niż połowa prędkości z jaką porusza się dany pojazd. Przykładowo przy prędkości 100 km/h, odległość od poprzedzającego pojazdu powinna wynosić 50 m.

Policja przypomina, że nowe przepisy znoszą dopuszczalną dotychczas prędkość maksymalną 60 km/h w nocy, w obszarze zabudowanym. Obecnie bez względu na porę dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. W bieżącym roku na skutek przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h policja odebrała prawa jazdy na okres trzech miesięcy blisko 25 tys. kierowcom. To więcej o 4 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Na drogach krajowych, ekspresowych i autostradach pojawi się w najbliższych dniach więcej patroli policji, w tym nieoznakowane radiowozy grupy SPEED. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych, podczas których mundurowi będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących i weryfikować stan techniczny pojazdów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę