tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prezydent Częstochowy zaprasza motocyklistów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prezydent Częstochowy zaprasza motocyklistów

Autor: Lovtza 2012.03.20, 17:51 34 Drukuj

Do naszej redakcji trafił lista Prezydenta Częstochowy, pana Krzysztofa Matyjaszczyka. Odnosi się on do ostatnich zawirowań z dorocznym spotkaniem na Jasnej Górze o których pisaliśmy w poniedziałek. Oto jego treść:

Serdecznie zapraszam wszystkich motocyklistów oraz sympatyków jednośladów do Częstochowy, zarówno teraz, jak i przez cały rok. Pozwolę sobie kierować to zaproszenie także w imieniu mieszkańców naszego miasta. Częstochowianie są ludźmi gościnnymi i otwartymi, z dużą sympatią odnoszącymi się do całej społeczności oraz poszczególnych grup motocyklistów odwiedzających Częstochowę, nie tylko z okazji corocznego wiosennego zlotu.

Miasto Częstochowa pragnie, aby tradycja spotkania motocyklistów w Częstochowie na inaugurację każdego sezonu motocyklowego była kontynuowana.

Dlatego miasto także w tym roku jest przygotowane na przyjęcie motocyklistów i zapewnienie im przejazdu – w postaci tradycyjnej motocyklowej parady - przez Aleję Najświętszej Maryi Panny, mimo trwającej modernizacji kolejnego odcinka tej reprezentacyjnej częstochowskiej arterii. Chcę zapewnić, że na terenie administrowanym przez miasto, czyli w Alei Sienkiewicza oraz III Alei Najświętszej Maryi Panny - podczas mszy pod szczytem jasnogórskim przewidziano tyle samo miejsca, ile w zeszłym roku (przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Alei również odbywała się impreza targowa a także środowiskowo-muzyczna). Tylko na błoniach – administrowanych przez klasztor – będzie mniej miejsca z powodu prac rekultywacyjnych zleconych przez Jasną Górę. Dlatego też – w uzgodnieniu z Miejskim Zarządem Dróg i Transportu oraz częstochowską policją – na czas mszy jesteśmy gotowi w razie potrzeby wprowadzić rozwiązania, które pozwolą uzyskać dodatkową przestrzeń dla wszystkich, pragnących uczestniczyć w uroczystości pod Jasną Górą.

Liczę na dialog reprezentantów środowiska motocyklowego z ojcami paulinami – gospodarzami klasztoru jasnogórskiego - w celu zapewnienia stosownego duchowego wymiaru spotkania motocyklistów z całej Polski oraz gości z zagranicy pod Jasną Górą. Jesteśmy gotowi jako miasto uczestniczyć w tych rozmowach, jeżeli tylko taką wolę wyrażą przedstawiciele klasztoru jasnogórskiego oraz społeczności motocyklistów. Deklaruję pomoc w rozwiązaniu potencjalnych logistycznych problemów, które mogą się jeszcze pojawić w związku z organizacją zlotu.

Dlatego raz jeszcze bardzo serdecznie zapraszam do naszego miasta wszystkie stowarzyszenia, federacje i grupy motocyklistów, które chcą zainaugurować nowy sezon w Częstochowie. Zachęcam motocyklistów także do odwiedzania miasta w każdym innym terminie i skorzystania z naszej oferty noclegowej, gastronomicznej, turystycznej i kulturalno-rozrywkowej.

Chcę, aby wszyscy goście czuli się u nas dobrze. Coroczny zlot motocyklistów powinien satysfakcjonować zarówno tych, którzy wybierają się do Częstochowy w celach pielgrzymkowych, jak i tych, którzy chętnie wezmą udział również w środowiskowej imprezie motocyklowej lub w niekolidujących z pielgrzymką koncertach zaproponowanych przez związanego z branżą motocyklową jej organizatora.

Nasze miasto było na przestrzeni wieków i jest nadal miastem otwartym dla wszystkich, szanującym kulturowe różnice, środowiskowe odrębności i upodobania.

Zapraszam więc wszystkich, którzy chcą odwiedzać i poznawać Częstochowę.

Prezydent Częstochowy
Krzysztof Matyjaszczyk

Treść tego listu nie jest dla nas wielkim zaskoczeniem, bo o stanowisku częstochowskich urzędników informowaliśmy was już wcześniej. Cieszy nas jednak, że Prezydent Częstochowy w sposób klarowny wyłożył pogląd władz miasta, co jest jednocześnie w naszym odczuciu okazaniem szacunku dla naszej motocyklowej społeczności. Z waszych komentarzy pod artykułami i na naszym profilu Facebook wynika, że wielu motocyklistów wybiera się kwietniu na Jasną Górę, niezależnie kto będzie oficjalnie pełnił rolę organizatora imprezy. Jak sami możecie wyczytać w liście prezydenta – jesteśmy tam mile widziani. Wszystko zatem wskazuje, że tak jak i w latach poprzednich, kwiecień będzie w Częstochowie mocno motocyklowy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 19
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę