tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rozpoczęcie Sezonu na Jasnej Górze odwołane!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rozpoczęcie Sezonu na Jasnej Górze odwołane!

Autor: Łukasz „Boczo” Tomanek 2012.03.19, 11:13 107 Drukuj

Wiktor Węgrzyn, wieloletni organizator Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego na Jasnej Górze zadecydował, że na Jasnej Górze się ono nie odbędzie. O co chodzi? Pan Węgrzyn wyraził ogromne niezadowolenie z faktu, że w III Alei NMP, w sąsiedztwie Jasnej Góry odbywać się będą koncerty rockowe, „tanie dyskoteki” i przygotowany został bazar. W związku z tym postanawia on, że Zlot Gwiaździsty odbędzie się w tym roku w Gietrzwałdzie, obok Olsztyna (około 400 km od Częstochowy).

W związku z powyższym, skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim w Częstochowie aby poznać oficjalne zdanie władz miasta na ten temat. Koncerty owszem, miały się odbywać ale na placu Biegańskiego (kilometr od Jasnej Góry) i odbywać się mają w sobotę. Wtedy też (prawdopodobnie) miały odbywać się imprezy w „tanich dyskotekach”. Władze miasta nie są w stanie odpowiedzieć, co było prawdziwym powodem irytacji pana Węgrzyna. Otrzymaliśmy także informację, że Częstochowa jest jak najbardziej otwarta na Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego na Jasnej Górze i z jej strony problemy nie występują. Mówiąc krótko – zdaniem częstochowskich urzędników nie ma żadnych merytorycznych przesłanek za relegowaniem imprezy na drugi koniec Polski. Traktujemy zatem przeniesienie Zlotu Gwieździstego w okolice Olsztyna jako jego odwołanie.

Nasuwa się pytanie co naprawdę było powodem tak dramatycznej i tak stanowczej decyzji organizatora? Każdy, kto uczestniczył w zlocie w Częstochowie doskonale wie, że w pobliskich alejach były porozstawiane budki gastronomiczne i z całą pewnością nie gryzły się one z ideą zlotu i jego niepowtarzalną atmosferą. Nie widzieliśmy także nigdy, aby ktoś obrzucał je jajkami w przypływie fanatycznego gniewu. Trudno oprzeć się wrażeniu, że w którymś momencie w grę zaczęły wchodzić niezdrowe ambicje i rozbuchane ego.

Przeniesienie imprezy w nieznane nikomu miejsce, setki kilometrów od Częstochowy musi zakończyć się drastycznym spadkiem frekwencji i z pewnością odbije się na atmosferze imprezy. Motocykliści nie są dziećmi i raczej nie pozwolą się jednej osobie mocno przekonanej o swojej wyjątkowości wodzić za nos po całej Polsce zgodnie z jej „widzimisię”.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 59
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: bob xxl 05/04/2012 23:36

święta racja! pozdrawiam

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę