tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Poszkodowany: 900 zł mandatu, sprawca: 500 zł. Bulwersująca sprawa z Poznania
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Poszkodowany: 900 zł mandatu, sprawca: 500 zł. Bulwersująca sprawa z Poznania

Autor: Raff 2019.12.04, 12:44 12 Drukuj

Poszkodowany gonił sprawcę wypadku, sądząc, że ten jest pod wpływem alkoholu. Policja nie uznała tego za stan wyższej konieczności i próbowała ukarać kierowcę mandatem niemal dwukrotnie wyższym niż ten, który otrzymał sprawca.

13 grudnia ubiegłego roku Stanisław Zasada miał kolizję z innym pojazdem, który wymusił na nim pierwszeństwo. Sprawca próbował uciec, więc pan Stanisław ruszył za nim, był przekonany, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, więc od razu zadzwonił na policję i na bieżąco informował o tym, gdzie się znajduje.

NAS Analytics TAG

Po kilku minutach udało się dogonić sprawcę wypadku. Pan Stanisław próbował zabrać mu kluczyki. Policja, która przyjechała na miejsce, nie tylko nie zbadała sprawcy alkomatem, ale także, po obejrzeniu nagrania z wideorejestratora pana Stanisława, chciała ukarać poszkodowanego mandatem w wysokości 900 zł i przyznać mu 24 punkty karne. Sprawcę ukarano znacznie niższym mandatem - 500 zł.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak tłumaczył wówczas, że pościg był niewspółmierny do niegroźnej kolizji, a przejeżdżanie z dużą prędkością przez przejście dla pieszych i ignorowanie czerwonego światła było bardzo niebezpieczne. Tym bardziej, że nie było potrzeby prowadzenia pościgu, ponieważ kolizja została zarejestrowana na nagraniu z wideorejestratora poszkodowanego.

Pan Stanisław nie przyjął mandatu, co oznaczało skierowanie sprawy do sądu. Rozprawa miała odbyć się wczoraj, ale sędzia umorzył postępowanie przed jej rozpoczęciem uznając, że pan Stanisław działał na podstawie błędu. Błędnie uznał, że sprawca popełnił przestępstwo kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Tym samym pan Stanisław został uniewinniony.

źródło: gazeta.pl, polsatnews.pl

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 7
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę