tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polscy kierowcy szalej na drogach Unii Europejskiej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polscy kierowcy szalej na drogach Unii Europejskiej

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.02.05, 06:29 Drukuj

Wygląda na to, że stawki mandatów w innych krajach Unii Europejskiej nie są takie straszne, jak twierdzą polscy politycy. Dowodzi tego liczba wykroczeń popełnionych przez polskich kierowców na unijnych drogach.

Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji, w 2019 roku wpłynęło 1 953 788 zapytań o dane polskich kierowców, którzy popełnili wykroczenia na terenie Unii Europejskiej. Dane te dotyczą przekroczeń prędkości. Daje to wzrost o ponad 442 tys. zapytań w porównaniu do roku 2018.

NAS Analytics TAG

Wymiana danych jest możliwa dzięki Krajowym Punktom Kontaktowym, które funkcjonują we wszystkich krajach członkowskich. Umożliwiają one przekazywanie danych i kierowców pomiędzy państwami należącymi do UE.

Przeczytaj również: Mandaty w Polsce i w Europie w 2020. Porównanie

Najwięcej wykroczeń popełniliśmy w Niemczech, a było ich aż 1 055 196, co dało wzrost o 325 tys. wykroczeń. Na drugim miejscu jest Austria z wynikiem 218 250 zapytań, a na trzecim - Francja z wynikiem 148 084 zapytań. Najspokojniej jeździmy w Grecji, gdzie odnotowano zaledwie trzy zapytania oraz w Danii, gdzie zarejestrowano tylko dwa wykroczenia.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr