tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja znw si zbroi nowe radiowozy za ponad 22 mln z. Wszystko dla poprawy bezpieczestwa na drogach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja znw si zbroi nowe radiowozy za ponad 22 mln z. Wszystko dla poprawy bezpieczestwa na drogach

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.11.17, 07:28 Drukuj

W ramach projektu "Bezpieczniej na drogach - nowoczesny sprzęt dla polskiej policji etap II" funkcjonariusze odebrali 100 radiowozów oraz nowy sprzęt do mierzenia prędkości. Inwestycja została prawie w całości sfinansowana ze środków unijnych i oczywiście ma poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Policjanci odebrali 100 radiowozów marki Skoda. Na polskie drogi wyjedzie 17 nowych egzemplarzy modelu Superb z 2-litrowym silnikiem o mocy 280 KM, skrzynią DSG i napędem 4x4. Policja chwali się, że w tej wersji samochód rozpędza się do setki w 5,3 s. Pozostałe samochody to model Scala z benzynowym silnikiem o pojemności 1,5 l, maksymalnej mocy 150 KM i ze skrzynią biegów DSG.

NAS Analytics TAG

Radiowozy to jednak nie wszystko, bo w ramach projektu policja kupiła też 100 laserowych mierników prędkości LTI 20/20 TruCAM II, które mają funkcję rejestracji obrazu. Policjant może łapać kierowców nawet z odległości jednego kilometra, ale pomiar powinien być wykonywany w odległości od 30 do 150 metrów.

Nowe radiowozy dla policji kosztowały 22 394 317,70 zł i finansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniosło aż 19 035 170,04 zł. Z kasy budżetu państwa dołożono 3 359 147,66 zł. Jak czytamy w komunikacie prasowym: "Efektywne sprawowanie nadzoru nad ruchem drogowym wymaga pełnienia służby w sposób dynamiczno-statyczny polegający na przemiennym patrolowaniu trasy oraz wykonywaniu czynności w wyznaczonym miejscu. Istotnym elementem pracy policjantów jest prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu drogowego, a takie zapewnia użycie radiowozu oznakowanego."

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr