tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja chce, eby zamieni kombinezon motocyklowy na mundur. "5300 z na rk", jazda motocyklem za darmo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja chce, eby zamieni kombinezon motocyklowy na mundur. "5300 z na rk", jazda motocyklem za darmo

Autor: Andrzej Sitek 2024.02.27, 09:45 1 Drukuj

O tym, że w policji są bardzo duże braki kadrowe, wiadomo od lat, a sytuacja cały czas się pogarsza. Obecnie na Dolnym Śląsku służy ok. 8 000 policjantów, natomiast liczba wakatów w całym województwie sięga 800. W skali kraju... 12 000!

Policja próbuje różnych sposobów, aby znaleźć chętnych do służby. W najnowszym spocie mundurowi prezentują długą listę zalet pracy w niebieskich szeregach, łącznie z zarobkami. Praca jest wymagająca, bo policja spełnia szereg funkcji, w tym obciążających psychicznie, jak np. zabezpieczanie wypadków drogowych.

NAS Analytics TAG

Policja pracuje w zmianowym rozkładzie czasu służby, a funkcjonariusze pełnią ją na zmiany trwające po 8 godzin - w nocy i w dzień, bo policja pracuje przez całą dobę. W szczególnych przypadkach zmiany mogą trwać po 12 godzin, a tajemnicą poliszynela jest fakt, że policjantem jest się przez całą dobę.

W zamian za służbę policja obiecuje stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju zawodowego, szeroki katalog specjalizacji, liczne dodatki: trzynastkę, mundurówkę, dopłaty do wypoczynku, i oczywiście pieniądze: 5300 "na rękę". W spocie reklamowym nie wspomniano o możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę.

Oczywiście, w policji funkcjonują różne wydziały: ruchu drogowego, prewencji, kryminalny, dochodzeniowo-śledczy, ds. nieletnich, przestępstw gospodarczych, jak również policja wodna, konna i formacje antyterrorystyczne.

Jeśli chodzi o drogówkę, to specyfika pracy w tej formacji wymusza konieczność szkoleń w jeździe służbowymi samochodami lub motocyklami. Funkcjonariusze pełnią służbę, korzystając z oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, mogą również wybrać oddziały motocyklowe.

Obecnie w polskiej policji służbę pełni ponad 95 000 funkcjonariuszy, z czego na stanowiskach wykonawczych ponad 82 000. Ponad 13 400 mundurowych (14,1 proc. ogółu) pełni służbę na stanowiskach kierowniczych i wykonawczych wyższego szczebla.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr