tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja będzie zatrzymywać motocyklistów i rowerzystów. Zamiast polowania w krzakach funkcjonariusze chcą edukować
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja będzie zatrzymywać motocyklistów i rowerzystów. Zamiast polowania w krzakach funkcjonariusze chcą edukować

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.02, 10:26 Drukuj

Od 1 kwietnia ruszyła kolejna odsłona policyjnej akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu". Ma ona charakter informacyjno-edukacyjny, więc nie oznacza to, że policjanci będą polować w krzakach na kierujących jednośladami. Działania mają charakter ogólnopolski, a ich celem jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa.

Motocykliści, rowerzyści i osoby poruszające się na hulajnogach są kwalifikowane jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W starciu np. z samochodem nawet zderzenie przy niewielkiej prędkości może doprowadzić do poważnych obrażeń. Dlatego policja kolejny raz organizuje akcję "Jednośladem bezpiecznie do celu", która ma promować bezpieczne zachowania wśród kierujących jednośladami.

NAS Analytics TAG

Policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości i zasad pierwszeństwa przejazdu. Radzi też, żeby sygnalizować każdą zmianę kierunku jazdy lub pasa ruchu i zadbać o bycie widocznym. W praktyce oznacza to używanie kierunkowskazów i posiadanie sprawnego oświetlenia z tyłu i z przodu. Warto też jeździć w odzieży wyposażonej w elementy odblaskowe.

W tym roku działania policji potrwają od 1 kwietnia do 20 czerwca. Funkcjonariusze podkreślają, że akcji nie należy utożsamiać z polowaniem na kierujących jednośladami, choć oczywiście w przypadku złamania przepisów trzeba liczyć się z mandatem. My oczywiście popieramy wszelkie tego typu inicjatywy, ponieważ wraz z pierwszymi ciepłymi dniami na drogi wyjechało sporo motocykli, co dało się zauważyć zwłaszcza w Wielkanoc. Podczas tegorocznych świąt zginęło 4 motocyklistów i 1 rowerzysta.

W ramach akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu" policja współpracuje z firmą Screen Network S.A., która będzie emitowała spoty edukacyjne na swoich ekranach LED, które są rozmieszczone przy głównych ciągach komunikacyjnych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę