tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Od kwietnia zmiany w mObywatelu. W wakacje nowa funkcja przydatna dla kierowcw. Chodzi o modu "stuczka"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Od kwietnia zmiany w mObywatelu. W wakacje nowa funkcja przydatna dla kierowcw. Chodzi o modu "stuczka"

Autor: Andrzej Sitek 2024.04.04, 10:39 Drukuj

Już w pierwszej połowie stycznia br. pojawiła się informacja na temat wprowadzenia do aplikacji mObywatel modułu pozwalającego wypełnić oświadczenie sprawcy kolizji.

Dzięki modułowi "stłuczka" kierowcy unikną stresujących sytuacji, w których dochodzi do zdarzenia drogowego i nikt nie ma gotowego formularza i długopisu. Teraz protokół zdarzenia drogowego będzie można wypełnić bezpośrednio w aplikacji.

NAS Analytics TAG

Niestety wciąż jeszcze nie znamy szczegółów działania modułu, chociaż zdaniem specjalistów, m.in. z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, nowa funkcja poprowadzi osoby biorące w zdarzeniu drogowym "za rączkę", a zatem powinna być intuicyjna w obsłudze i łatwa do zrozumienia. Jednocześnie zunifikowana forma sprawi, że ubezpieczyciele będą uzyskiwali bardzo dobrej jakości dane, co prawdopodobnie ułatwi i przyspieszy ich pracę, a w konsekwencji zapewni szybszą likwidację szkody przez ubezpieczyciela.

Warto przy okazji zwrócić uwagę, że w przypadku kolizji drogowej nie zawsze trzeba wzywać policję. Jeśli w wyniku zdarzenia drogowego nie ma rannych, wystarczy samodzielnie spisane oświadczenie, które - jeśli okoliczności nie budzą wątpliwości - jest tak samo ważne, jak dokumentacja policyjna. Z tego powodu użycie modułu w aplikacji mObywatel może być bardzo przydatne, a sama proces zostanie ułatwiony już na wstępie, bo wszelkie niezbędne informacje o pojeździe i aktualnej polisie będą pobierane bezpośrednio z apki.

Kiedy "stłuczka" pojawi się w mObywatelu? Do tej pory spodziewaliśmy się nowej funkcjonalności pod koniec roku, ale jak podaje serwis Dziennik Gazeta Prawna, przydatna opcja zostanie uruchomiona prawdopodobnie już w wakacje.

Przy okazji przypomnijmy, że w prawidłowo przygotowanym oświadczeniu po kolizji drogowej należy zawrzeć szereg niezbędnych danych, w tym dane osobowe sprawcy i poszkodowanego w kolizji, numery rejestracyjne pojazdów (marka i model), numer polisy sprawcy, dokładne miejsce i czas zdarzenia oraz podpisy obu kierowców: sprawcy i poszkodowanego.

Jeśli chodzi o zmiany, które pojawią się jeszcze w bieżącym miesiącu, to wśród najważniejszych jest dodanie wirtualnego asystenta informującego o usługach państwowych, następnie uruchomienie zakładki dokumentów lokalnych, zarządzania powiadomieniami oraz moduł Twoje sprawy. W tym miejscu znajdą się statusy wniosków, np. o dowód lub paszport. Pełna lista zmian jest dostępna na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr