tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policjant ukarany mandatem i punktami za nieprzepisow jazd motocyklem. Zosta nagrany przez przypadkowego kierowc
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policjant ukarany mandatem i punktami za nieprzepisow jazd motocyklem. Zosta nagrany przez przypadkowego kierowc

Autor: Andrzej Sitek 2023.12.08, 11:41 1 Drukuj

Cztery minuty nagrania z samochodowego rejestratora zostały opublikowane w mediach społecznościowych przez Zbigniewa Stonogę, przedsiębiorcę, wideoblogera, działacza politycznego, a także społecznika, którego akcje i przedsięwzięcia nieraz kończyły się na sali sądowej.

Materiał został przesłany do Stonogi przez kierowcę, który chciał pozostać anonimowy. Zdarzenie zarejestrowano 3 czerwca bieżącego roku w Chojnicach. Cały materiał prezentujemy poniżej.

Advertisement
NAS Analytics TAG

Stonoga punktuje funkcjonariuszy drogówki, wspomina o "kręceniu piruetów", przekraczaniu linii ciągłej, nietrzymaniu się prawej krawędzi drogi, jazdy zbyt blisko innych pojazdów, najeżdżaniu i przekraczaniu linii ciągłej, wyprzedzaniu na skrzyżowaniu - ponownie na podwójnej ciągłej.

Stonoga nalicza również hipotetyczne punkty karne, które powinny trafić na konta policjantów. Naliczył ich 41 i wskazuje, że jeden z dwóch policjantów, który dopuszcza się wykroczeń, powinien stracić prawo jazdy.

Okazało się, że policja z Chojnic rzeczywiście przeprowadziła czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie oraz czynności służbowe dotyczące naruszenia dyscypliny służbowej przez funkcjonariuszy drogówki. Finalnie jeden z funkcjonariuszy został ukarany mandatem w wysokości 200 zł oraz 5 punktami karnymi. Drugi policjant dostał pouczenie.

Przypomnijmy jeszcze tylko, że zgodnie z taryfikatorem za najechanie na linię podwójną ciągłą można dostać mandat 200 zł, natomiast za wyprzedzanie w wyżej wspomnianych miejscach (gdzie jest to zabronione) należy się mandat 1000 zł.

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 0
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr