tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Blokady na koo to ju przeszo. Nieprawidowo parkujcy kierowcy bd obawia si wielkiej przyssawki
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Blokady na koo to ju przeszo. Nieprawidowo parkujcy kierowcy bd obawia si wielkiej przyssawki

Autor: Andrzej Sitek 2023.11.01, 10:21 Drukuj

Żółte blokady zakładane przez straż miejską lub policję być może niedługo odejdą do lamusa. W Chinach służby testują inną metodę przeciwko nieprawidłowo parkującym kierowcom. To wielka, niebieska przyssawka, która trafia na drzwi pojazdu, a w przypadku motocykli, na zbiornik paliwa. Jak działa to urządzenie?

Przede wszystkim założenie sprzętu jest znacznie szybsze i prostsze. Przyssawka trafia na gładką powierzchnię pojazdu, w przypadku samochodu - na drzwi, i jest oczywiście znakomicie widoczna. W przeciwieństwie do klasycznej blokady zakładanej na koło, niebieski bąbel nie uniemożliwia jazdy. Wewnątrz urządzenia znajduje się lokalizator GPS i cyfrowy zegar. Zadaniem elektroniki jest śledzenie pojazdu.

NAS Analytics TAG

Zmierzony zostaje czas nielegalnego postoju, a na tej podstawie jest nakładany mandat dla właściciela samochodu albo motocykla. Odczepienie przyssawki jest możliwe po zeskanowaniu kodu kreskowego, który znajduje się na obudowie, i kontakcie z odpowiednimi służbami. Jeśli kierowca tego nie zrobi, zostanie szybko namierzony za pomocą nadajnika w przyssawce. W tym przypadku kara jest znacznie dotkliwsza.

Samodzielne odczepienie przyssawki może się skończyć uszkodzeniem lakieru. Dodatkowym zabezpieczeniem jest pętla połączona z urządzeniem i założona na lusterko pojazdu. System jest testowany od maja bieżącego roku i jak na razie doskonale się sprawdza. Czy trafi do Europy? Tego jeszcze nie wiadomo.

W Polsce mandat za nieprawidłowe parkowanie wynosi od 100 do nawet 1200 zł - w przypadku posługiwania się kartą parkingową przez osobę nieuprawnioną i jednoczesne pozostawienie pojazdu na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Kierowcy muszą również liczyć się z karą dodatkową.

Za nieprawidłowe parkowanie można otrzymać punkty karne. Na przykład za pozostawienie pojazdu na miejscu dla niepełnosprawnych grozi 6 punktów karnych, a niestosowanie się do znaków zakazu postoju i zatrzymania 1 punkt. Zatrzymanie w tunelu, na moście, wiadukcie, przejeździe kolejowym, przejściu dla pieszych czy w zbyt małej odległości od skrzyżowania lub przejścia dla pieszych oznacza dodatkowe 5 punktów na koncie kierowcy.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr