tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kursy redukujące punkty karne już gotowe. Ile trzeba zapłacić i kiedy będą wolne terminy?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kursy redukujące punkty karne już gotowe. Ile trzeba zapłacić i kiedy będą wolne terminy?

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.09.18, 19:31 Drukuj

Wraz z 17 września wróciliśmy do starych zasad naliczania punktów karnych. Wróciły też kursy redukujące ich liczbę. To oznacza, że co 6 miesięcy można skasować 6 punktów. Jest drożej niż kiedyś, ale złośliwi twierdzą, że dla piratów drogowych to nadal opłacalny "interes".

Od 17 września punkty karne będą ważne tylko przez 12 miesięcy, a więc wracają stare zasady ich kasowania. Nie zmienia się jedynie to, że okres ten liczy się od momentu opłacenia mandatu. Podobnie było wcześniej, kiedy punkty miały okres ważności 24 miesięcy. Oprócz tego wielki powrót zaliczają kursy redukujące punkty karne. W wielu ośrodkach przyjmowane są już zapisy na drugą połowę października.

NAS Analytics TAG

Przed zmianami kursy redukujące punkty karne kosztowały 300 zł, a teraz oczywiście ceny odpowiednio wzrosły. Złożyły się na to inflacja, chęć podreperowania budżetów przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego oraz nieco inny program zajęć. Te będą składać się z czterech bloków teorii oraz z zadania praktycznego. Kierowcy będą musieli wykonać manewr hamowania awaryjnego, co brzmi co najmniej absurdalnie.

Jak informuje portal Moto.pl, najtaniej za redukcję punktów zapłacą kierowcy w Elblągu, gdzie cenę kursu ustalono na 900 zł. Dalej jest Białystok z kwotą 950 zł. Tu już 17 września zgłosiło się 200 chętnych. W pozostałych ośrodkach trzeba zapłacić 1000 zł. W Gdańsku i Chojnicach skończyły się już miejsca na kursy wrześniowe i na początku października. W Siedlcach pierwsze kursy ruszą dopiero od października. Pomimo niskiej ceny Elbląg nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem i na razie tylko na pierwszy kurs nie ma już wolnych miejsc.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę