tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pół bańki w plecy - rekordowy mandat za przekroczenie prędkości
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pół bańki w plecy - rekordowy mandat za przekroczenie prędkości

Autor: Janusz Bębenek 2019.07.09, 10:59 15 Drukuj

Tego wyjazdu w rodzinne strony Rasmus Ristolainen nie będzie wspominał najlepiej. Fiński hokeista, grający na co dzień w lidze NHL, przekroczył dozwoloną prędkość o 41 km/h, a kwota mandatu za ten wyczyn musiała zrobiła na nim potężne wrażenie, mimo jego solidnych zarobków. A raczej - właśnie dzięki nim.

Finlandia należy do krajów, w których wysokość mandatu uzależniona jest od dochodów sprawcy wykroczenia. Chodzi po prostu o to, żeby kara była równie dotkliwa i dla robotnika, i dla szefa koncernu lub gwiazdy sportu. Stąd czasem zdarzają się mandaty w niebotycznych wysokościach. 

NAS Analytics TAG

Rasmus Ristolainen, który w amerykańskiej lidze zgarnia 5 mln dolarów rocznie, dostał właśnie wezwanie do zapłacenia ponad 120 tysięcy euro, czyli ponad pół miliona zł, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 41 km/h. Sąd w Turku odebrał mu ponadto prawo jazdy na 3 miesiące. 

Hokeista w miejscu, gdzie dozwolone jest 40 km/h, pojechał 81 km/h. Z ręką na sercu - ilu z nas nie robi tego kilka razy w roku, w miesiącu, czy nawet w tygodniu? Z tej perspektywy narzekanie na "opresyjny" system w Polsce wydaje się mało trafione.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 10
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę