tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Podwójne życie sztućców - modele chopperów wykonane z łyżek

Podwójne życie sztućców - modele chopperów wykonane z łyżek

Autor: Janusz Bębenek 2018.11.19, 15:08 Drukuj

Jeśli jesteś prawdziwym artystą, materiał i technika nie mają znaczenia. Oto piękna seria modeli motocykli w całości wykonana ze stalowych łyżek.

Te małe, choć nie miniaturowe dzieła sztuki to owoc pracy amerykańskiego artysty Jamesa Rice’a. Użył on kilkunastu rodzajów łyżek, wykonanych ze stali nierdzewnej, by zobrazować pewne pomysły, które zbierał do budowy własnego, jeżdżącego choppera.

Sztućce okazały się na tyle wdzięcznym materiałem, że Rice stworzył z nich kilka kompletnych modeli i jest w trakcie budowy następnych. Każdy z nich to kilka miesięcy wytężonej pracy, która jednak przynosi efekty - stalowe motocykle regularnie zgarniają nagrody na wystawach sztuki.

Artysta, wraz ze swoją żoną Jenny, skupuje stare, rzeźbione łyżki na aukcjach internetowych, na garażowych wyprzedażach i w antykwariatach. Gotowe dzieła można kupić, choć taka ozdoba salonu nie jest drobnym wydatkiem - motocyklowe rzeźby Rice’a kosztują od kilku do kilkunastu tysięcy dolarów. Pełną gamę możecie obejrzeć na stronie everlastingspoonful.com

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę