tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Piotr Betlej na TT 2011 - wyścigi zakończone, bariery przełamane NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Piotr Betlej na TT 2011 - wyścigi zakończone, bariery przełamane

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.06.07, 11:08 15 Drukuj

Poza dobrym wynikiem, Piotrek przełamał kolejne magiczne bariery - zszedł poniżej 19 minut na okrążeniu, równocześnie przekraczając średnią prędkość 120 mph! 

Przypomnijmy – w tym roku po raz pierwszy w historii, w Tourist Trophy wystartował Polak. Jest to Piotr Betlej z Motoświdnica Racing Team. Na Wyspę pojechał aby trenować i wystartować jedynie w wyścigu Superstock 1000, ale będąc na miejscu, plany uległy delikatnej zmianie i Betlej pojechał również w najwyższej klasie, w wyścigu Dainese Superbike. Tam na metę dojechał jako jedyny nowicjusz i zajął bardzo dobre, 36. miejsce.

Wczoraj odbył się drugi i dla Motoświdnica Racing Team ostatni start, czyli Royal London 360 Superstock. Wyścig był krótszy, niż ten sobotni, bo trwał nie sześć, ale cztery okrążenia. Piotrek przebił się z 54. pozycji startowej, na 29. lokatę na mecie. Z bramki wyjechało 57 kierowców, a wyścig ukończyło 43. Do tego ogromnego sukcesu można doliczyć jeszcze przełamanie kolejnych magicznych barier – Betlej zszedł poniżej 19 minut na okrążeniu, równocześnie przekraczając średnią prędkość 120 mph! Najlepsze kółko Polaka to 18 min.47.96 sek. oraz średnia 120.419 mil na godzinę. Piotr dostał też nagrodę zwaną brązową repliką, przyznawaną za osiągnięcie 110% czasu zwycięzcy. Kolejne oszałamiające wyniki Polaka to 4 i 7. lokata w dwóch sektorach oraz piąta prędkość maksymalna na odcinku między drzewami.

Wyścig Superstock wygrał Michael Dunlop z przewagą 18,63 sek nad drugim, Johnem McGuinnessem. Z czasem o 4,27 sekundy gorszym, podium dopełnił Guy Martin.

Polski debiut na Wyspie Man można bez wątpliwości określić jako wspaniały. Piotrek ukończył wszystkie treningi i wyścigi, co już jest sukcesem. Jako nowicjusz zanotował bardzo dobre wyniki, pokonując również zawodników startujących na Wyspie po raz kolejny. Tegoroczne Tourist Trophy dla Motoświdnica Racing Team jest już zakończone. Po wieczornym grillu pożegnalnym z Polakami na Wyspie, zespół pakuje się do domu, ale już teraz zapowiada, że za rok również chce pojawić się w wyścigach Tourist Trophy.

Posłuchajcie, co Piotr ma do powiedzenia przed wyjazdem z TT 2011:

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 9
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę