tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwszy wycig motocykli elektrycznych w Polsce. Zawodnicy wystartuj w Poznaniu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pierwszy wycig motocykli elektrycznych w Polsce. Zawodnicy wystartuj w Poznaniu

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.01.12, 09:21 Drukuj

Wójcik Racing Team zamierza zorganizować wyścig motocykli elektrycznych na torze w Poznaniu. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, a rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie.

Wójcik Electric Race, bo tak nazywa się wyścig, odbędzie się przy okazji inauguracji sezonu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w dniach od 27 do 29 maja. Do walki staną zespoły studentów, które wystawią własne projekty. Wiadomo już, że na polach startowych nie zabraknie między innymi projektu Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej o wdzięcznej nazwie LEM.

NAS Analytics TAG

Motocykl Photon zdobył 3 miejsce w klasyfikacji generalnej na zawodach Moto Engineering Italy i tytuł Best Rookie Team na zawodach MotoStudent 2021 w Hiszpanii. To właśnie przy współpracy z autorami tego projektu powstanie Wójcik Electric Race. Na polach startowych mają się pojawić konstrukcje z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Węgier, Czech i Polski. Motocykle wystartują na dużej nitce toru. Zgłoszenia są przyjmowane do 20 kwietnia, a organizatorzy nie pobierają wpisowego.

W regulaminie czytamy, że w trakcie rundy odbędą się dwa wyścigi. Każdego dnia zostanie rozegrana nowa sesja kwalifikacyjna. Liczba motocykli została ograniczona do 24 sztuk. Każdy z wyścigów odbędzie się na dystansie 6 okrążeń - czyli 24 498 metrów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr