tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Paliwa alternatywne w MotoGP. Dorna dy do zeroemisyjnoci
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Paliwa alternatywne w MotoGP. Dorna dy do zeroemisyjnoci

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.11.24, 17:21 Drukuj

Organizatorzy cyklu MotoGP poinformowali o planach związanych z wykorzystaniem paliw alternatywnych w najbardziej prestiżowej serii wyścigów motocyklowych.

Pierwszym zwiastunem nowej ery w MotoGP było powstanie klasy MotoE, która była traktowana trochę jako ciekawostka. Teraz zrobiło się poważnie, gdy weszło do niej Ducati. Kolejnym krokiem będzie ograniczenie emisji spalin przez zastosowanie paliw alternatywnych. MotoGP to doskonałe pole do tego typu eksperymentów, ponieważ silniki są tam mocno wysilone, więc koncerny paliwowe przetestują swoje rozwiązania w ekstremalnych warunkach.

NAS Analytics TAG

Plan jest prosty. Do 2024 roku we wszystkich klasach współczynnik paliw alternatywnych ma wynosić 40 proc., a do 2027 roku ma nastąpić pełne przejście na produkty ekologiczne. Według Dorny, paliwa przyszłości będą tworzone w laboratoriach lub z odpadów czy biomasy. Przewodniczący FIM, Jorge Viegas chce przez to również pokazać producentom motocykli, że można się dobrze bawić nie wywierając negatywnego wpływu na środowisko.

Producenci już podejmują wysiłki w celu uratowania silników spalinowych. W połowie listopada japońska wielka czwórka ogłosiła, że chce pracować nad napędami wodorowymi do dużych motocykli, a silniki elektryczne pozostawić rozwiązaniom z segmentu urban mobility.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr