tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ostatnie testy dla KTM-a RC16 przed Walencją NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ostatnie testy dla KTM-a RC16 przed Walencją

Autor: Beavis 2016.09.23, 16:52 Drukuj

KTM testował swój prototyp w Brnie. Kolejny przystanek: oficjalne testy w Walencji.

Austriacy zakończyli ostatnie prywatne testy przed testami organizowanymi przez IRTĘ w Walencji. Mimo zmiennych warunków pogodowych i deszczy w nocy, w środę pogoda pozwoliła na wyjazd na tor. Za sterami siedli Mika Kallio, regularny kierowca testowy KTM-a, oraz Czech Karel Abraham.

NAS Analytics TAG

Mieszkam praktycznie obok toru Brno, ale tym razem ciężko było przewidzieć warunki pogodowe. Mieliśmy okazję popracować nad kilkoma ważnymi podzespołami, mimo że straciliśmy trochę czasu rano po moim niegroźnym wypadku. […] Podczas ostatniej sesji jeździłem aż skończyło się paliwo, ale to taki był plan - mieliśmy ku temu ważny powód. Mam nadzieję, że miałem wpływ na rozwój RC16. Miło spędzałem czas razem z zespołem i chciałbym podziękować KTM-owi za możliwość udziału w testach - komentował Abraham.

Swoje do powiedzenia miał także Mike Leitner, v-ce prezydent sekcji szosowej oraz osoba odpowiedzialna za rozwój RC16:

Bardzo pozytywnym aspektem naszych ostatnich testów był fakt, że za każdym razem jeździliśmy w innych warunkach pogodowych i za każdym razem udało nam się pokonać dystans wyścigowy. Na początku tego roku cieszyliśmy się z możliwości testowania zupełnie samemu na torze, ale od Spielberg co raz bardziej podoba nam możliwość porównywania się z konkurencją. […] Na szczęście kolejne testy razem z całą stawką MotoGP.

Kolejne testy dla KTM-a już za trzy tygodnie w Walencji, a potem już tylko runda MotoGP. Podczas finału Grand Prix na RC16 wystartuje z dziką kartą Mika Kallio. W przyszłym roku zespół reprezentować będzie Bradley Smith i Pol Espargaro.

Foto: Platzer Philip / KTM

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę