tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Oficjalnie - koniec wyścigów motocyklowych na Pikes Peak NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Oficjalnie - koniec wyścigów motocyklowych na Pikes Peak

Autor: Janusz Bębenek 2019.07.29, 11:05 Drukuj

Organizatorzy "Wyścigu do Chmur" zdecydowali o odwołaniu rywalizacji motocykli w przyszłorocznej edycji imprezy. Przyczyną jest oczywiście śmiertelny wypadek Carlina Dunne’a. Trasa wyścigu w obecnym kształcie nie spełnia wymogów bezpieczeństwa dla jednośladów. 

Decyzja ta wisiała w powietrzu od samego momentu wypadku Carlina Dunne’a. Ten niezwykle doświadczony zawodnik na ostatnich metrach najechał na nierówność asfaltu i wypadł z drogi. Rada Dyrektorów wyścigu wyszła z założenia, że skoro przydarzyło się to "królowi Pikes Peak", czterokrotnemu zwycięzcy, to kolejne ofiary są tylko kwestią czasu. 

NAS Analytics TAG

W wydanym komunikacie prasowym powiadomiono, że w tej chwili organizatorzy szacują, jak mocno brak rywalizacji motocyklistów wpłynie na ogólny bilans imprezy. W dotychczasowej historii wyścigu, liczącej 97 edycji, jednoślady brały udział tylko w 41 z nich. Pikes Peak to był i jest przede wszystkim wyścig samochodowy.

Decyzja Rady Dyrektorów dotyczy jak na razie tylko przyszłorocznej edycji wyścigu Pikes Peak. Możliwe, że po analizie trasy i możliwości ustawienia urządzeń zwiększających bezpieczeństwo motocyklistów, wrócą oni na Górę w kolejnych sezonach. Z drugiej strony bardzo możliwe, że przy obecnych osiągach motocykli i rozwijanych prędkościach, opcja bezpiecznego pokonania trasy i walki i kolejny rekord się wyczerpała. Wystarczy obejrzeć przejazd tegorocznego zwycięzcy i jak na razie ostatniego rekordzisty Pikes Peak Renniego Scaysbrooke’a. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę