tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odnieanie ekstremalne - jak to robi na przeczy Stelvio?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odnieanie ekstremalne - jak to robi na przeczy Stelvio?

Autor: Janusz Bbenek 2019.01.23, 11:58 Drukuj

Położona na granicy włosko-szwajcarskiej słynna przełęcz Stelvio i biegnąca tamtędy trasa SS38 to prawdziwe sanktuarium dla motocyklistów z całego świata. Niezwykła droga wymaga niezwykłych metod utrzymania.

Kręta i malownicza trasa SS38 w sezonie letnim pełna jest turystów na rowerach, w autach i oczywiście na motocyklach. Przełęcz Stelvio to obowiązkowy punkt w czasie wycieczek w tamte rejony Alp. Najwyższy punkt trasy położony jest na wysokości 2758 m n.p.m., a słynne agrafki przez pół roku przysypane są śniegiem.

NAS Analytics TAG

Trasa otwierana jest zazwyczaj dopiero w maju, a prace przygotowawcze są niezwykle efektowne. Służby, za pomocą materiałów pirotechnicznych wywołują kontrolowane lawiny, które zabierają większą część zalegającego śniegu. Zdecydowanie nie jest to wtedy najlepsze miejsce, w którym moglibyście się znaleźć ze swoim motocyklem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr