tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odśnieżanie ekstremalne - jak to robią na przełęczy Stelvio? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odśnieżanie ekstremalne - jak to robią na przełęczy Stelvio?

Autor: Janusz Bębenek 2019.01.23, 11:58 Drukuj

Położona na granicy włosko-szwajcarskiej słynna przełęcz Stelvio i biegnąca tamtędy trasa SS38 to prawdziwe sanktuarium dla motocyklistów z całego świata. Niezwykła droga wymaga niezwykłych metod utrzymania.

Kręta i malownicza trasa SS38 w sezonie letnim pełna jest turystów na rowerach, w autach i oczywiście na motocyklach. Przełęcz Stelvio to obowiązkowy punkt w czasie wycieczek w tamte rejony Alp. Najwyższy punkt trasy położony jest na wysokości 2758 m n.p.m., a słynne agrafki przez pół roku przysypane są śniegiem.

NAS Analytics TAG

Trasa otwierana jest zazwyczaj dopiero w maju, a prace przygotowawcze są niezwykle efektowne. Służby, za pomocą materiałów pirotechnicznych wywołują kontrolowane lawiny, które zabierają większą część zalegającego śniegu. Zdecydowanie nie jest to wtedy najlepsze miejsce, w którym moglibyście się znaleźć ze swoim motocyklem.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę