tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odcinkowy pomiar prdkoci na A1 wci zbiera pokane niwa, ale kierowcy zaczynaj zwalnia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odcinkowy pomiar prdkoci na A1 wci zbiera pokane niwa, ale kierowcy zaczynaj zwalnia

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.04.13, 09:53 Drukuj

Odcinkowy pomiar prędkości ustawiony na budowanym "pod ruchem" odcinkiem A1 wkrótce zrobi więcej zdjęć, niż wszystkie tego typu urządzenia razem wzięte wykonały w ubiegłym roku. Drogowcy twierdzą jednak, że kierowcy zaczynają zwalniać.

W 2020 roku na polskich drogach działało 28 zestawów służących do odcinkowego pomiaru prędkości i zarejestrowały one łącznie 129 tysięcy wykroczeń. W styczniu ruszyły dwa zestawy umieszczone na odcinku autostrady A1 - pierwszy obejmuje trasę od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego, a drugi - od węzła Kamieńsk do obwodnicy Częstochowy. Pierwszy zestaw ruszył 20 stycznia, a drugi - 22 stycznia i oba zarejestrowały już ponad 100 tysięcy wykroczeń.

NAS Analytics TAG

Według policji sytuacja powoli zaczyna się poprawiać i to pomimo, że urządzenia codziennie rejestrują od 1000 do 1200 wykroczeń. Zazwyczaj są to przekroczenia prędkości w przedziale od 11 do 20 km/h. Na początku urządzenia rejestrowały ponad 1300 wykroczeń dziennie, więc można mówić o postępach, choć utrzymanie stałej i przepisowej prędkości na odcinkach o długości kolejno 16 i 41 kilometrów jest sporym wyzwaniem zwłaszcza dla kierowców, którzy ciągle się gdzieś spieszą.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr