tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy taryfikator mandatw dziaa. Mniej kierowcw traci prawo jazdy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy taryfikator mandatw dziaa. Mniej kierowcw traci prawo jazdy

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.01.10, 08:50 Drukuj

Od 1 stycznia mamy nie tylko nowy rok, ale również nowy taryfikator mandatów. Ten zdaje się działać doskonale, o czym świadczą informacje podawane przez policję.

W wypowiedzi dla dziennik.pl komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przyznał, że w ciągu pierwszych dni stycznia liczba odebranych praw jazdy zmniejszyła się aż o 82 proc. W dniu 1 stycznia za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia straciło 16 osób, a 2 stycznia odnotowano 13 takich przypadków. W ubiegłym roku liczby te wynosiły kolejno 81 i 79 kierowców.

NAS Analytics TAG

Co ciekawe, sam rok 2021 nie był taki zły. Jak informuje Rzeczpospolita, prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym straciło ok. 55,5 tys. osób, a więc o 12,5 proc. mniej niż w roku 2020. Są jednak tacy, którzy nie uczą się na własnych błędach. Tu wymieniono kierowcę Seata, który w Łodzi przekroczył prędkość o 94 km/h i otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. zł. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że dopiero co odzyskał prawo jazdy po poprzednim zatrzymaniu.

Według nowego taryfikatora za przekroczenie o 51 km/h - 60 km/h grozi kara 1,5 tys. zł i 15 pkt. karnych, w przedziale od 61 km/h do 70 km/h trzeba zapłacić 2 tys. zł, a powyżej 71 km/h mandat to 2,5 tys. zł.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr