tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 3500 z mandatu dla kierowcy w Gostyniu. O wos od kolizji ze skuterem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

3500 z mandatu dla kierowcy w Gostyniu. O wos od kolizji ze skuterem

Autor: Alonzo 2022.01.15, 00:05 1 Drukuj

Nowy taryfikator mandatów ma skutecznie zniechęcić do popełniania takich wykroczeń, jak przedstawione na filmie Wielkopolskiej Policji. Chociaż od 1 stycznia blady strach padł na kierowców, to kwoty mandatów za drobne wykroczenia nie wzrosły bardzo. Przy nowelizacji taryfikatora celem byli piraci drogowi, którzy stwarzają na drodze zagrożenie dla innych.

NAS Analytics TAG

Chociaż policja i sądy mają teraz bardzo duży wahlarz możliwość karania kierowców mandatami, to w większości przypadków nakładane kary są proporcjonalne do skali przekraczania przepisów. W nagłówkach mediów przewijają się kwoty 2 500 zł, 5 000 zł, a nawet 30 000 zł. Jednak te najwyższe kary są nakładane w przypadku rażących wykroczeń, które narażają innych uczestników ruchu na duże niebezpieczeństwo. Czy wysokie mandaty w takich sytuacjach są słuszne? Najlepiej odpowiedzieć sobie na to pytanie po obejrzeniu tego nagrania:

Kierowca kombi, jadąc z dużą prędkością, wyprzedzał nie tylko na podwójnej ciągłej linii, ale też i na przejściu dla pieszych. Dodatkowo jadący przed nim kierowca skutera wyraźnie sygnalizował zamiar skrętu w lewo. Tylko szczęśliwym zrządzeniem losu skręt skutera nastąpił na tyle późno, że rozpędzona osobówka zdążyła już go minąć. Kilka sekund wcześniej cała sytuacja mogłaby się zakończyć bardzo niebezpiecznym wypadkiem. Na szczęście całe zadarzenie zostało zarejestrowane kamerą, dzięki czemu funkcjonariusze policji mogli ukarać sprawcę tych wykroczeń mandatem w wysokości 3 500 zł. Patrząc na auto, którym poruszał się pirat drogowy, można przypuszczać, że wysokość mandatu jest porównywalna z wartością auta, co powinno dla kierowcy być dostatecznie bolesną nauczką, by nie robić ponownych manewrów w przyszłości.

Nie tak dawno pisaliśmy, że motocykliści mogą być beneficjentami wyższych mandatów za przewinienia drogowe:

NAS Analytics TAG

Motocykliści największym beneficjentem droższych mandatów...

Chociaż artykuł ten zdawał się być prowokacją, mającą skłonić Was do dyskusji, to sytuacja, która miała już w tym roku miejsce w Gostyniu, pokazuje wiele słuszności w wyrażonej w tytule artykułu tezie. To motocykliści ponoszą najcięższe konsekwencje nieostrożności kierowców aut. Dlatego utemperowanie charakterów krewkich "samochodziaży" i zmobilizowanie ich do bardziej uważnej jazdy zaoszczędzi motocyklistom wielu przykrych zdarzeń na drodze.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr