tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowa runda w przyszym sezonie - GP Meksyku. Rossi protestuje
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Nowa runda w przyszym sezonie - GP Meksyku. Rossi protestuje

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.15, 13:06 Drukuj

Obecny kalendarz MotoGP liczy 19 wyścigów w sezonie. W przyszłym roku może dojść jeszcze jeden - w Meksyku. Propozycja ta jest jednak mocno krytykowana przez samych zawodników.

Meksykańska runda MotoGP miałaby się odbywać na torze Autódromo Hermanos Rodríguez w stolicy kraju, Mexico City. Obiekt wybudowano w 1962 roku i mimo modernizacji przeprowadzonej kilka lat temu na potrzeby Formuły 1, wciąż uchodzi za niebezpieczny. Wielu specjalistów uważa, że absolutnie nie nadaje się do organizowania wyścigów motocyklowych.

NAS Analytics TAG

Tor położony jest bardzo blisko centrum tego ogromnego miasta, więc musiał się zmieścić na ograniczonej przestrzeni. Jest nieprzyjemnie wąski, ciasny i częściowo otoczony murem, a strefy bezpieczeństwa na zakrętach pokryte są asfaltem, któremu brakuje skuteczności w wytracaniu prędkości pechowego zawodnika, jaką dają pułapki żwirowe.

Jeśli miałoby dojść do przeprowadzenia rundy MotoGP na tym torze, musi on być poddany wielu modyfikacjom i przejść inspekcję FIA. Na to może zabraknąć czasu - sezon 2019 jest coraz bliżej.

Sami zawodnicy nie są, delikatnie mówiąc, zachwyceni tym pomysłem. Valentino Rossi w wywiadzie dla serwisu Motorsport.com powiedział:

Jestem zdesperowany. Po pierwsze, w kalendarzu znajdzie się 20 wyścigów, co oznacza, że nie będziemy mieli życia prywatnego. Drugim problemem jest bardzo zły tor. Nie lubię go, jest niebezpieczny. Mogą próbować go zmodyfikować, ale to będzie trudne. Dla mnie wyścig w Meksyku w przyszłym sezonie jest złym pomysłem.

Jeśli dojdzie jednak do organizacji meksykańskiej rundy, to odbędzie się ona na początku sezonu, między wyścigami w Argentynie i USA. Firma Dorna, organizator MotoGP, negocjuje jeszcze z kilkoma innymi krajami, chętnymi do przyjęcia wyścigów. Są wśród nich m.in. Brazylia i Finlandia.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr