tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Norton Atlas 650 - motocykl tylko dla cierpliwych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Norton Atlas 650 - motocykl tylko dla cierpliwych

Autor: Wojciech Grzesiak 2020.11.26, 16:13 Drukuj

"Tani" motocykl od Norton - Atlas 650 ma trafić do salonów. Kiedy to nastąpi?

John Russell, który został nowym prezesem Norton Motorcycles, zapowiedział, że model Atlas trafi do sprzedaży. Zaprezentowany w listopadzie 2018 roku motocykl nigdy nie doczekał się produkcji, a zapowiada się obiecująco. Atlas został opracowany jeszcze za kadencji Stuarta Garnera i miał być nie tylko stylowy, ale również przystępny cenowo. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że projekt silnika o pojemności 650 cm3 został sprzedany chińskiemu koncernowi Zongshen.

NAS Analytics TAG

Chińczycy już zrobili użytek z nowego silnika i we wrześniu zaprezentowali swoje motocykle, a teraz pora, by zrobili to Brytyjczycy. Na pojawienie się modelu Atlas będziemy musieli jednak zaczekać jeszcze dwa lata... Russell zapowiedział, że produkcja ruszy dopiero pod koniec 2021 roku. Biorąc pod uwagę fakt, że motocykl był pokazany dwa lata temu opóźnienie może wynikać z konieczności przystosowania silnika do normy emisji spalin Euro 5.

Jaki był pierwotny Atlas? W 2018 roku producent pokazał dwie wersje - Ranger i Nomad. Nomad jest stylizowany na scramblera w stylu cafe racer, a Ranger oferuje bardziej neutralną pozycję zachowując jednocześnie charakter marki. W momencie prezentacji dwucylindrowy, rzędowy silnik miał deklarowaną moc 84 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 64 Nm. Ceny na rynku brytyjskim miały oscylować w przedziale od 49 do 59 tysięcy złotych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr