tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nolan N104 Absolute - przemyślany szczękowiec (opis, cena, opinia)
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nolan N104 Absolute - przemyślany szczękowiec (opis, cena, opinia)

Autor: Alonzo 2017.06.13, 13:22 1 Drukuj

Kaski z otwieraną szczęką, tzw. szczękowce, mają zagorzałą rzeszę swoich zwolenników. Dla każdego, kto od kasku oczekuje wygody, łatwości zakładania i ściągania oraz ograniczonych do minimum doznań klaustrofobicznych przy jednoczesnej ochronie szczęki - powstał Nolan N104 Absolute, czyli najwyższy model szczękowca tego renomowanego, włoskiego producenta kasków.

W pierwszej chwili rozwiązania konstrukcyjne kasku Nolan N104 mogą przytłoczyć. Różnego rodzaju dźwignie, zapadki, przyciski oraz masywna konstrukcja mogą onieśmielać. Ale dosłownie przez chwilę. Po wzięciu kasku do ręki okazuje się, że trzymamy bardzo przemyślaną konstrukcję, w której każda rzecz pełni konkretną funkcję.

NAS Analytics TAG

Zobacz opisywany produkt na stronie producenta

Szczęka Nolana N 104 Absolute

Ciekawostką jest to, co z N104 tworzy szczękowca, czyli ruchoma szczęka. Dzięki mechanizmowi blokującemu ją w górnym ustawieniu (należy przestawić specjalny przełącznik w pozycji zamkniętej), możliwa jest jazda w tym kasku zupełnie tak, jak w pełni otwartym. Funkcję szyby przejmuje wtedy blenda przeciwsłoneczna, a my możemy cieszyć się chłodzącym powiewem wiatru. Ważne jest też to, że kask Nolan N 104 spełnia wymogi homologacyjne dla kasków zamkniętych jak również i dla otwartych, także jazda z uniesioną szczęką jest w pełni "legalna"… Aby otworzyć szybę należy ścisnąć razem dwa plastikowe bolce, które umieszczone są na czubku szczęki. Jest to proste do zrobienia nawet w rękawicy, a mechanizm ten jest genialny pod względem nieautoryzowanego otwarcia - po prostu samo się to nie zrobi…

Skorupa

Kask przede wszystkim tworzą nie rozwiązania techniczne ułatwiające codzienne korzystanie z niego, ale skorupa, która ma chronić głowę motocyklisty w razie wypadku. Ta, która tworzy Nolana N 104 Absolute, wykonana jest z tworzywa o nazwie Lexan, czyli specjalnie wzmacnianego poliwęglanu. Tworzywo to bardzo łatwo poddaje się formowaniu podczas produkcji i dzięki temu możliwe było uzyskanie aerodynamicznego kształtu, który dobrze zachowuje się przy większych prędkościach. Skorupa dostępna jest w dwóch wielkościach, w zależności od rozmiaru kasku (XS-XXL). Waga kasku dla rozmiaru XS to 1570 gramów.

Szyba w Nolanie N 104

W pełni przezroczysta szyba wizjera posiada podwyższoną odporność na zarysowania, a to dzięki popularnemu systemowi anti-scratch. Szyba zaprojektowana jest w technologii ultrawide, która zapewnia szeroki kąt widzenia. Szyba wizjera przystosowana jest do montażu pinlocka, który znajduje się w zestawie razem z kaskiem.

Mechanizm szyby

Bardzo prosty w obsłudze, pozwalający na demontaż szyby bez użycia narzędzi. Szybę można ustawić w 5 pozycjach (w pełni otwarta, w pełni zamknięta oraz trzy pośrednie).

Blenda

Przeciwsłoneczna blenda posiada filtr UV 400. Jej poprawne działanie zapewnia system VPS. Jak to działa? Aby opuścić blendę potrzebujesz przesunąć dźwignię znajdującą się po lewej stronie kasku, a żeby wróciła na swoje miejsce, wystarczy, że naciśniesz przycisk umiejscowiony tuż obok tego suwaka.

Wnętrze kasku Nolan N 104

Jest bardzo miłe i przyjemne w dotyku. Wyściółka uszyta jest z materiału Clima Comfort, który wykazuje właściwości oddychające oraz antyalergiczne. Wyściółkę można całkowicie wyjąć do prania, co pozwoli na utrzymanie kasku w nienagannej czystości przez długi czas użytkowania.

Wentylacja

Za wymianę powietrza w kasku Nolan N104 przy opuszczonej szczęce i zamkniętym wizjerze odpowiada system Air Booster. Tworzą go dwa wloty powietrza w części czołowej kasku - nie są niezależne od siebie oraz jeden duży wlot na szczęce a także wylot powietrza w tylnej części kasku. Mechanizm jest wydajny i zaprojektowany tak, by nie generować dodatkowych szumów.

Zapięcie kasku N 104 Absolute

Wygodne, szybkie i posiadające regulację zapięcie microlock odpowiada za bezpieczeństwo jazdy w kasku Nolan N104 Absolute. Aby jednak zdjąć kask należy najpierw podnieść szczękę używając dwóch przycisków - czyli systemu dual action.

Dodatki

Kask Nolan N104 Absolute przystosowany jest do montażu systemu komunikacji N-com oraz systemu ESS (Emergency Stop Signal), czyli dodatkowego światła stopu uruchamianego automatycznie w razie gwałtownego hamowania.

Podsumowanie

Kask Nolan N104 Absolute to produkt dla motocyklistów, którzy wiedzą czego chcą i potrafią wykorzystać potencjał i spektrum możliwości, jakie na co dzień zapewnia ten produkt. Wszystko działa w nim bez zarzutu, a po chwili jego obsługa staje się intuicyjna. Cieszy mnóstwo "patentów", które nie są zwykłymi bajerami, a realnie ułatwiają codzienne użytkowanie.

Koszt? W najprostszym, jednobarwnym malowaniu (czarny, biały) kask ten kosztować będzie 1470 zł (czerwiec 2017). Za różnokolorowe malowania dopłacić będzie kwotę około 70 zł.

Więcej informacji o produkcie znajdziecie na stronie internetowej producenta.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę