tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niezwykła podróż Mariki. Niepełnosprawna dziewczyna spełnia marzenie o wyprawie motocyklowej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 950
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG

Niezwykła podróż Mariki. Niepełnosprawna dziewczyna spełnia marzenie o wyprawie motocyklowej

Autor: Alonzo 2020.12.27, 22:10 Drukuj

Sprawny umysł, uwięziony w ciele, nad którym nie ma kontroli. To historia 23. letniej Mariki z Włoch, która choruje na niedowład spastyczny. Zawsze marzyła, by odbyć podróż na motocyklu. Niemożliwe stało się faktem dzięki pomocy jej przyjaciół.

Marika urodziła się z dystonicznym tetraparezem spastycznym, najgorszym rodzajem dziecięcego niedowładu spastycznego. Jej umysł pracuje normalnie, ale z powodu zaburzenia pracy mięśni dziewczyna nie ma żadnej kontroli nad swoim ciałem. Ogromnym marzeniem dziewczyny były zawsze podróże motocyklowe. Jak jednak osoba, pozbawiona kontroli nas własnym ciałem, może podróżować motocyklem? Zarówno Marika, jak też jej przyjaciele, nie dawali za wygraną. Udało im się znaleźć w Turynie specjalistyczny warsztat ortopedyczny, który specjalizuje się w tworzeniu najnowocześniejszych rozwiązań dla osób niepełnosprawnych. Tam specjaliści zbudowali specjalnie zaprojektowane dla Mariki siedzenie, które zastąpiło siedzenie pasażera w motocyklu.

NAS Analytics TAG

Następnie trzej przyjaciele 23. latki, Matteo Viviani, Simone Zignoli i Francesca, zabrali dziewczynę w podróż na Sardynię. Po drodze odwiedzili ciekawe miejsca Włoch: Monte Limbara, Ala dei Sardi, Villasalto, Nuxis, Chia, Orgosolo, Correboi, Alghero, Wyspę Culuccia i Jezioro Coghinas. Przygoda skończyła się szczęśliwie, a po powrocie, w domu, na dziewczynę czekała jeszcze jedna niespodzianka. Otóż ulubiona piosenkarka Mariki, Włoszka Emma, napisała do Mariki specjalny list z gratulacjami oraz zadedykowała jej ulubioną piosenkę dziewczyny, "Io Sono Bella", której tytuł można przetłumaczyć jako "Jestem Piękna". Emma zadeklarowała również chęć towarzyszenia dziewczynie w jej następnej podróży motocyklowej.

Historia Mariki i jej podróży motocyklem na Sardynię została zaprezentowana w programie włoskiej telewizji i można ją obejrzeć na tej stronie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka podroze 950
    NAS Analytics TAG
    na górę