tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nieoprocentowane kredyty na zdobycie prawa jazdy - rzdowa pomoc, ktr szanujemy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nieoprocentowane kredyty na zdobycie prawa jazdy - rzdowa pomoc, ktr szanujemy

Autor: Janusz Bbenek 2020.08.07, 13:18 Drukuj

Bardzo byśmy chcieli, żeby była to informacja z naszego polskiego podwórka, ale w tym przypadku pozostaje nam póki co obserwacja pozytywnych działań na rzecz obywateli Francji. Tamtejszy rząd chce wprowadzić nieoprocentowane pożyczki na opłacenie kursów na prawo jazdy, co ma ułatwić dostęp do nich dla młodych osób w gorszej sytuacji materialnej.

Prawo jazdy zdobyte po kursie w dobrej, certyfikowanej szkole, to nie tylko sposób na zwiększenie własnej mobilności i poprawę ogólnego bezpieczeństwa na drogach. To również ważny punkt w CV,kiedy ubiegamy się o pracę w wielu zawodach. Francuski rząd wyszedł z założenia, że należy wspierać swoich obywateli w tym względzie. Nie zaoferował co prawda darmowych kursów, ale pracuje obecnie nad programem nieoprocentowanych pożyczek na ich opłacenie.

NAS Analytics TAG

Miałyby być one przeznaczone na zdobycie uprawnień w kategoriach A i B, a więc również na motocykle. Osoby uprawnione do ich otrzymania mają być w przedziale wiekowym 15-25 lat, a kwoty pożyczek opiewają na 600, 800, 1000 lub 1200 euro - zależności od wybranego kursu. Pieniądze będą przelewane przez bank bezpośrednio na konto szkoły, która jeśli będzie chciała wziąć udział w programie, będzie musiała posiadać odpowiednie certyfikaty, co również ma być gwarancją jakości przeprowadzanych szkoleń.

Spłata nieoprocentowanych kredytów ma się odbywać w ratach w wysokości ok. 30 euro miesięcznie, stąd nazwa całego programu: "Prawo jazdy za 1 euro dziennie". Aby do niego przystąpić, oprócz wymaganego wieku niezbędne jest zaświadczenie o dochodach umożliwiających spłatę bądź podżyrowanie pożyczki np. przez rodziców lub znajomych.

Generalnie do wszelkich projektów rządowego wsparcia podchodzimy z dużą rezerwą, ale ten akurat wydaje się przemyślany i korzystny dla szerokiej grupy obywateli. Nie jest dany za darmo, a jednocześnie znacznie ułatwia zdobycie przydatnych uprawnień. Chętnie zobaczylibyśmy coś podobnego również na polskim gruncie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr