tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niemieckie autostrady bez ograniczeń prędkości. Zaskakujące słowa ministra transportu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niemieckie autostrady bez ograniczeń prędkości. Zaskakujące słowa ministra transportu

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.01.24, 16:11 1 Drukuj

Nadmierna prędkość, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i tym podobne są wskazywane jako najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. W Niemczech od czasu do czasu powraca temat objęcia ograniczeniami prędkości wszystkich odcinków autostrad. Tym razem głos w sprawie zabrał tamtejszy minister transportu.

Jak informuje Moto.pl, Volker Wissing - niemiecki minister transportu, powiedział, że "Prędkość jazdy jest osobistą odpowiedzialnością obywateli, o ile nie sprawiają zagrożenia dla innych osób. Państwo nie powinno ingerować w te kwestie. Poza tym wysokie ceny energii powodują, że wielu kierowców jeździ wolniej, a dzięki elektrycznym samochodom ludzie nie będą jeździć zbyt szybko, ponieważ będą oszczędzać baterie." Ciężko się nie zgodzić z tym ostatnim argumentem, zwłaszcza że coraz częstszym widokiem jest np. Tesla podążająca za ciężarówką. To pozwala zminimalizować opory powietrza i zaoszczędzić cenną energię, ponieważ szybkie ładowarki w Polsce nadal są rzadkością.

NAS Analytics TAG

Temat zmian w ograniczeniach prędkości pojawił się nie tylko w Niemczech. Niedawno na podobny pomysł wpadli Szwajcarzy, którzy wystraszyli się, że we francuskich elektrowniach atomowych są przeprowadzane prace konserwacyjne, więc tamtejszy przemysł energetyczny w pierwszej kolejności będzie zaspokajał potrzeby obywateli Francji, a dopiero później zwróci uwagę na zabezpieczenie eksportu energii. Planowano wprowadzić tymczasowo bardziej restrykcyjne ograniczenia prędkości tłumacząc to tym, że zaoszczędzone paliwo posłuży do zasilenia agregatów prądotwórczych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę