tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Najlepsi zawodnicy i wyjtkowe skoki podczas Diverse Night Of The Jumps
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Najlepsi zawodnicy i wyjtkowe skoki podczas Diverse Night Of The Jumps

Autor: Informacja prasowa 2014.01.30, 13:23 Drukuj

Ostatnie dwa tygodnie upłynęły najlepszym zawodnikom Freestyle Motocrossu na zmaganiach o punkty Mistrzostw Europy. Cztery rundy rozgrywane w austriackich miastach Linz i Graz były dobrym sprawdzianem formy dla riderów przed inauguracją Mistrzostw Świata oraz polskim przystankiem Diverse Night Of The Jumps. Z kolei gość specjalny - Stian Pedersen nie próżnuje i trenuje z bratem Tandem Backflipa na skuterze śnieżymy, którego wykonają w ERGO Arenie.

W połowie stycznia w Linz na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stawał Libor Podmol. Czech jest w bardzo dobrej dyspozycji i należy spodziewać się po nim niesamowitego występu w ERGO Arenie. Obok niego na podium stawali w piątek: Maikel Melero i Remi Bizouard, a w sobotę: Petr Pilat i Brice Izzo. Z kolei w miniony weekend w Graz pierwsze miejsce zajął najpierw Maikel Melero, a drugiego dnia zmagań Remi Bizouard. Poza nimi na podium w oba dni znaleźli się także Brice Izzo i Libor Podmol.

NAS Analytics TAG

Wszystko wskazuje na to, że właśnie wymieniona powyżej piątka zawodników będzie "dzielić i rządzić" w najbliższym czasie. Freestyle Motocross jest jednak sportem nieprzewidywalnym i wszystko może się zdarzyć, zarówno podczas inauguracji w Berlinie, jak i podczas polskiego przystanku Mistrzostw Świata. Poza główną rozgrywką widzowie, którzy wybiorą się na Diverse Night Of The Jumps będą mogli kibicować zawodnikom startującym w konkursie skoku wzwyż na motocyklu oraz ścigającym się w Race&Style.

Pomimo tego, że całe wydarzenie będzie niezwykle emocjonujące, można sądzić, że wydarzeniem Nr 1 tego wieczoru będą jednak skoki zaplanowane na sam koniec. Stian Pedersen najpierw skoczy na skuterze śnieżnym z rampy z pasażerką Marceliną Zawadzką - Miss Polonią z 2011 roku, aby chwilę później wykonać Tandem Backflipa ze swoim bratem Andreasem. Takich rzeczy jeszcze nikt nigdy wcześniej w Polsce nie wykonywał!

Kim jest ten zawodnik? Stian Pedersen ma 27 lat i pochodzi z Norwegii, konkretnie z miejscowości Alta, która leży powyżej północnego koła podbiegunowego. Warunki panujące tam przez sporą część roku sprzyjają uprawianiu sportów zimowych. Nic dziwnego więc, że skutery śnieżne są tam niemal tak popularne, jak motocykle crossowe w cieplejszych regionach Europy.

Stian na skuterze śnieżnym jeździ od dziesiątego roku życia, a Freestyle zaczął uprawiać w 2004 roku. W 2011 roku wystąpił na zimowych X-Games w konkursie Best Trick i zajął tam ósme miejsce. Jest pierwszym zawodnikiem na świecie, który wykonał Tandem Backflipa w naturalnym terenie.

W tej chwili Stian i Andreas są jedynymi zawodnikami regularnie wykonującymi Tandem Backflipa na skuterze śnieżnym na świecie. Widzowie podczas Diverse Night Of The Jumps w ERGO Arenie zobaczą ten wyczyn po raz pierwszy w Polsce!

Odliczanie do polskiej edycji trwa, jeśli jeszcze nie macie biletów, spieszcie się aby zdobyć najlepsze miejsca i nie przeoczyć najbardziej ekstremalnego otwarcia sezonu motocyklowego w kraju!

Bilety do nabycia w sieci salonów Empik, kasach ERGO Areny oraz na stronie Eventim.pl

Oficjalna strona Mistrzostw Świata Night of the Jumps

Oficjalny profil na Facebook’u

Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych

Więcej informacji na stronie promotora w Polsce - SPORTAINMENT

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr