tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Świata FMX i Tandem Backflip porwały polską publiczność NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Świata FMX i Tandem Backflip porwały polską publiczność

Autor: Informacja prasowa 2013.03.25, 10:57 1 Drukuj

Tor zbudowany z ponad dwóch tysięcy ton ziemi, dwunastu zawodników z sześciu krajów, reprezentantka Polski w Mistrzostwach Świata MX Joanna Miller, najmłodsi adepci motocrossu w wieku 4-6 lat, a na deser Iwona Guzowska kręcąca Tandem Backflipa z Petrem Pilatem. To wszystko mogło wczoraj wieczorem zobaczyć osiem tysięcy widzów, którzy zdecydowali się przyjść na polską rundę Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs.

W kwalifikacjach wystartowało dwunastu zawodników, a wśród nich reprezentant Polski - Artur Puzio, który po raz pierwszy podczas zawodów wykręcił i wylądował Backflipa na długim dystansie. Pomimo tego, że przy tym składzie zawodników Artur nie miał co liczyć na wejście do finału, można powiedzieć że te zawody były kolejnym ważnym krokiem w karierze tego zawodnika.

NAS Analytics TAG

Po zaciętej walce na tricki z najwyższej półki do finału weszli: Hannes Ackermann, Brice Izzo, Remi Bizouard, David Rinaldo, Libor Podmol i Dany Torres. Konkurs Race&Style zdominował Massimo Binaconcini, a konkurs Maxxis Highest Air z wynikiem 8,5 metra wygrał Kai Haase.

W przerwie konkursów zaprezentowała się Joanna Miller oraz najmłodsi adepci Motocrossu w wieku od 4 do 6 lat szkoleni przez Mirosława Kowalskiego. Riderzy podbili serca zgromadzonej w ERGO ARENIE publiczności ścigając się między sobą na motocyklach o pojemności 50CC.

Darek Kłopot zaprezentował swoją specjalność, czyli mini Backflipy. To nadal trick, który wykonuje niewielu zawodników na świecie. Trudno więc się dziwić, że Darek otrzymał od widzów gromkie owacje.

W rozgrywce finałowej nie obyło się bez dramatycznych momentów. Presja była ogromna, więc zawodnicy nie ustrzegli się błędów. Dany Torres zaliczył twarde lądowanie i w konsekwencji upadek. Tym samym faworyt rozgrywek zakończył swój przejazd przed czasem i musiał się zadowolić szóstym miejscem. Prawdziwą batalią o podium stoczyli Libor Podmol, Remi Bizouard i David Rinaldo. Sędziowie mieli twardy orzech do zgryzienia, ale ostatecznie najwyższy stopień podium zajął Rinaldo, przed Bizouardem i Podmolem.

Emocje po finale jeszcze nie zdążyły opaść, kiedy na tor wyjechał Petr Pilat z Iwoną Guzowską. Ich zadanie nie należało ani do łatwych, ani bezpiecznych. Trzeba przyznać, że tuż przed skokiem publiczność zamarła w napięciu. Szybki najazd na rampę, salto i… lądowanie. Wszystko z precyzją szwajcarskiego zegarka. Następnie już tylko wybuch niekontrolowanej radości zarówno bohaterów tego wyczynu, jak i widzów. Ten punkt wieczoru był jednocześnie zwieńczeniem wyjątkowego otwarcia sezonu motocyklowego w naszym kraju zorganizowanego przez firmę Sportainment. Po raz kolejny ERGO ARENA na ponad cztery godziny znalazła się we władaniu mistrzów motocyklowych ewolucji.

Przypominamy, że celem akcji specjalnej - Tandem Backflip było zebranie środków na pomoc młodym ludziom w realizacji ich pasji, rozwoju oraz edukacji. Informacje o licytacji kasku i koszulki Iwony Guzowskiej oraz pamiątkowego zegarka znajdziecie Państwo na fan page’u Sportainment.

Wyniki NIGHT of the JUMPs Gdańsk/Sopot (4 runda MŚ)

 1. David Rinaldo
 2. Remi Bizouard
 3. Libor Podmol
 4. Brice Izzo
 5. Hannes Ackermann
 6. Dany Torres
 7. Petr Pilat
 8. Massimo Bianconcini
 9. Maikel Melero
 10. Kai Haase
 11. Artur Puzio

Video z Tandem Backflipem Iwony Guzowskiej i Petra Pilata:

Więcej na: www.sportainment.pl

Oficjalny fan page: https://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę