tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Najbardziej popularne w Polsce strony o motocyklach: marzec - kwiecie 2020
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Najbardziej popularne w Polsce strony o motocyklach: marzec - kwiecie 2020

Autor: Alonzo 2020.04.12, 21:12 2 Drukuj

Za nami pierwszy miesiąc ograniczeń w przemieszczaniu, związanych z epidemią koronawirusa. Jak wszyscy to przewidywali, motocykliści, widząc pogodę za oknem, chcą już jeździć. I jeżdżą, przy czym większość jeszcze ogranicza tę jazdę do surfowania po internecie.

Obszerny raport z oglądalności portali publikowaliśmy miesiąc temu, przed wybuchem pandemii COVID-19:

NAS Analytics TAG

https://www.scigacz.pl/TOP,10,stron,o,motocyklach, statystyki,uzytkownikow,portali,2020,37762.html

Teraz przyjrzymy się temu, jak nałożone przez władze ograniczenia w przemieszczaniu wpłynęły na zainteresowanie poszczególnymi tytułami. Wyniki za ostatnie 30 dni wyglądają następująco:

 

liczba wizyt wedug zrodel

 

Na wykresie podajemy wyłącznie 5 najbardziej popularnych stron. Wyniki dotyczą wyłącznie ruchu z 6 wiarygodnych źródeł, potwierdzonych badaniami SimilarWeb:

- media społecznościowe (Facebook/YouTube)

- Google

- wejścia bezpośrednie

- wiadomości email

- odnośniki z innych stron

- reklamy i działania płatne

(rzeczywiste dane będą na pewno większe, jednak ich struktura się nie zmieni, gdyż Similar Web odrzuca część ruchu w równym stopniu każdemu wydawcy).

W wersji bezpłatnej badania Similar Web można jeszcze odczytać, ile osób bezpośrednio (przez wpisanie adresu w polu przeglądarki) odwiedza poszczególne strony. Wykres wygląda następująco:

 

wejscia bezposrednie

 

W wynikach Google Analytics Ścigacz.pl (tylko do takich mamy dostęp) również widać duży wzrost nowych użytkowników portalu. W ciągu ostatnich 30 dni Ścigacz.pl odwiedziło o prawie 25% więcej osób niż miesiąc temu, przy czym w grupie nowych użytkowników jest to wzrost o ponad 33%:

 

analytics scigacz pl

 

Ponieważ w lutym, za sprawą jednego wydawcy, w danych dotyczących całego ruchu na poszczególnych portalach miały miejsce nienaturalne wzrosty, które to wzrosty nie miały potwierdzenia w liczących się źródłach internetu, dlatego wielkość ruchu na stronach prezentujemy obecnie jedynie w odniesieniu do renomowanych źródeł pochodzenia. Ostatecznie niecodziennie ogromne skoki w liczbie wejść na problematyczny portal ustały po nagłośnieniu tego faktu w mediach. Niemniej, żeby nie kusić kolejnych naśladowców, nie będziemy nadmiernie promowali liczby wejść na portale bez względu na pochodzenie. W danych będziemy kładli nacisk na te wejścia, które z racji swojego organicznego charakteru wskazują na wizyty żywych ludzi i z tego względu mają wartość dla potencjalnych reklamodawców. Zainteresowani mogą zobaczyć całkowity ruch, zmierzony przez SimilarWeb dla poszczególnych portali, zakładając bezpłatne konto w wersji próbnej i wyświetlając poniższy ekran w tym badaniu:

 

similarweb analytics portali marzec kwiecien 2020

 

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr