tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 NOCO Genius1 i Genius2: automatyczne i kompaktowe ładowarki do każdego motocykla
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

NOCO Genius1 i Genius2: automatyczne i kompaktowe ładowarki do każdego motocykla

Autor: Redakcja @ 2022.06.23, 15:24 1 Drukuj

Ładowarka, słowo które zna już każdy. Stało się tak przez powszechny dostęp do telefonii komórkowej, a z czasem do smartfonów i różnych innych urządzeń z przedrostkiem smart w nazwie. W przypadku akumulatorów motocyklowych, bardziej znane jest słowo prostownik. Chodzi głównie o to, co to urządzenie robi. Tak więc bez względu jak to nazwiecie, cel jest jeden - bateria ma być naładowana.

Prostownik kojarzy nam się z dosyć dużym urządzeniem, często wyposażonym w przełącznik, pokrętła czasem jakiś zegar pomiarowy (woltomierz). A tu niespodzianka. Firma NOCO wyprodukowała ładowarkę do akumulatorów która jest niewiele większa, niż ładowarka do telefonu.

GENIUS 1 to wielofunkcyjna konstrukcja, która umożliwia ładowanie na więcej sposobów. Bezproblemowe ładowanie akumulatorów o różnych napięciach (akumulatory kwasowo-ołowiowe i litowo-jonowe 6V i 12V), chemicznych (zalane, żelowe, bezobsługowe i AGM).

To kompaktowa, ale wydajna ładowarka akumulatorów. Połączenie elektrotechniki i wzornictwa przemysłowego. GENIUS1 wykorzystuje technologię przełączania trybów wysokiej częstotliwości, aby wydajnie przekształcać prąd zmienny w bezpieczny prąd stały do ładowania akumulatora. Wbudowany mikrokomputer precyzyjnie kontroluje ładowanie, aby zminimalizować straty mocy, a to wszystko umieszczone zostało w niewiarygodnie kompaktowej obudowie.

Całkowicie nowy czujnik napięcia rozruchowego umożliwia GENIUSowi wykrywanie i ładowanie rozładowanych akumulatorów nawet o napięciu 1 wolta. W przypadku skrajnie rozładowanych akumulatorów o napięciu niższym niż 1 wolt należy ręcznie włączyć tryb wymuszenia, aby wykryć i naładować akumulator.

Nowy zintegrowany czujnik termiczny automatycznie monitoruje i dostosowuje cykl ładowania w oparciu o wahania temperatury otoczenia, ograniczając ryzyko niedoładowania lub przeładowania, zapewniając dokładniejszą i w pełni naładowaną baterię. Unika niedoładowania w niskich temperaturach i pozwala uniknąć nadmiernego ładowania w czasie upałów.

GENIUS1 automatycznie wykrywa stratyfikację zasiarczenia/kwasu. W przypadku wykrycia, GENIUS1 automatycznie naprawi i odbuduje uszkodzenia wyrządzone akumulatorowi, przedłużając żywotność i zwiększając wydajność.

Wreszcie jest to ładowarka od początku do końca całkowicie automatyczna. Brak w niej specjalnych trybów i nie jest wymagana wiedza techniczna. GENIUS bezpiecznie naładuje każdą baterię. Wykrywa uszkodzone akumulatory i intuicyjnie je naprawia. Aktywnie monitoruje pod kątem długoterminowej konserwacji baterii i wydłuża jej żywotność. System ten pozwala na ciągłą pracę bez ingerencji użytkownika i zapewnia zerowe ryzyko przeładowania baterii.

Zaciski GENIUS są zbudowane w oparciu o profile igłowe do mniejszych zastosowań zaciskowych ze zdejmowanymi zintegrowanymi oczkami do stałego mocowania przewodów do akumulatora. Zaprojektowane tak, aby pasowały do zacisków akumulatora o dowolnym kształcie i rozmiarze, z myślą o lepszym zakresie i sile mocowania oraz wyższej przewodności.

GENIUS2, druga dostarczona do redakcji ładowarka, jest wyposażona w dokładnie takie same funkcje jak GENIUS1. Jest za to od niej większa. To nie przypadek, razem z rozmiarem idzie również moc, z jaką możemy ładować akumulator. Numer modelu jest jednocześnie określeniem mocy. GENIUS1 ładuje z mocą 1A natomiast GENIUS2 z mocą 2A. Oczywiście dodatkowo mamy inny panel informacyjny i możemy sprawdzić stan naładowania baterii praktycznie w całym jej zakresie. Jak się również domyślacie, czas ładowania akumulatora przy użyciu GENIUS2 jest krótszy. Firma NOCO sugeruje przeznaczenie tych dwóch ładowarek dzieląc je na 30Ah dla GENIUS1 i 40Ah dla GENIUS2.

Wybór pozostawiamy oczywiście wam. Pomimo tak niewielu różnic, warto dobrze się zastanowić. Ponieważ w tym wypadku to właśnie rozmiar powinien mieć znaczenie.

Ładowarki NOCO GENIUS1 i GENIUS2 znajdziecie u dystrybutorów TUTAJ oraz TUTAJ.


Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę