tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motus Motorcycles znika z rynku. Poraka amerykaskiego start-upu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motus Motorcycles znika z rynku. Poraka amerykaskiego start-upu

Autor: Konrad Bartnik 2018.09.02, 13:06 1 Drukuj

Niestety, realia rynkowe okazały się zbyt brutalne dla obiecującej amerykańskiej marki Motus Motorcycles. Decyzję o zaprzestaniu działalności ogłoszono po wycofaniu się grupy inwestorów.

Dla tych, którym nazwa Motus Motorcycles nic nie mówi, krótkie wyjaśnienie. Jest, a właściwie była to młoda amerykańska firma, która budowała motocykle napędzane mocnym silnikiem V4 własnej konstrukcji. Cechą charakterystyczną tej jednostki jest oparcie jej na założeniach podobnych do silników amerykańskich muscle carów, z podobną budową, charakterystyką pracy i wspaniałym dźwiękiem.

NAS Analytics TAG

Firma Motus Motorcycles zdążyła wypuścić na rynek tylko jeden model - sportowo-turystycznego MST, który zadebiutował w 2013 roku. Maszyna wyglądała wspaniale, miała też bardzo obiecujące parametry i wyposażenie - silnik V4 o pojemności 1650 cm3 i mocy 165 KM, hamulce Brembo, zawieszenie Öhlins i dodatki turystyczne Givi.

Biorąc pod uwagę charakterystykę silnika, czynnik sportowy był w tym modelu bardzo silny. Nie dziwi więc, że kolejnym modelem projektowanym na tej platformie, miał być agresywny streetfighter. Niestety, ani ten, ani żaden inny motocykl Motusa nie pojawi się już na rynku, przynajmniej w najbliższym czasie.

Młoda firma zadebiutowała w bardzo niekorzystnym okresie recesji w amerykańskiej gospodarce, stąd jej świetnie wykonane, unikatowe, ale też drogie motocykle nie znalazły zbyt licznej klienteli. Ponadto to, co miało być początkowym atutem - prosta budowa, duża moc i minimum elektroniki sprawiło, że grupa docelowa stała się bardzo wąska.

W ostatnich dniach twórcy marki Motus Motorcycles poinformowali o wycofaniu się inwestorów, co jest równoznaczne z zakończeniem działalności. Mamy nadzieję, że dla tych młodych ludzi z wizją chwilowa porażka będzie tylko przystankiem na drodze do przyszłego sukcesu. Wszyscy czekamy na lepsze czasy, ale obawiamy się, że bez wejścia w nowe technologie, związane z odejściem od silników spalinowych, nie ma na to szans.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG

Motus-Naked-Streetfighter-prototype-01

motus-mst-production-11

motus-mst-production-08

motus-mst-production-13

motus-mst-production-10

motus-mst-production-06

Motus-KMV4-motor-exploded

Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr