tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowa symfonia z Holandii wspiera akcję DGR 2018

Motocyklowa symfonia z Holandii wspiera akcję DGR 2018

Autor: Konrad Bartnik 2018.09.25, 14:27 Drukuj

Tegoroczna edycja akcji Distinguished Gentleman’s Ride zbliża się wielkimi krokami. Strumień pieniędzy i działania wspierające płyną z całego świata. Muzyk orkiestry z Amsterdamu przygotował na tę okazję utwór symfoniczny zaaranżowany na kilkanaście motocyklowych silników.

"Motocyklowa symfonia" to wspólne dzieło agencji SuperHeroes i Dominica Seldisa, światowej sławy brytyjskiego kontrabasisty, grającego na co dzień w królewskiej orkiestrze Royal Concertgebouw Orchestra Amsterdam. Wybór padł na poemat symfoniczny "Tako rzecze Zaratustra" Richarda Straussa, który zdaniem Seldisa idealnie nadawał się do odtworzenia za pomocą motocyklowych silników i wydechów.

Korzystając z pomocy realizatora dźwięku Hielke Praagmana, Seldis odtworzył pełny aranż utworu, korzystając z bogactwa tonalnego różnych motocykli. Wysokie partie powierzył cafe racerom na wysokich obrotach, średnie turystykom, a basy dudniącym chopperom. Właściciele tych maszyn po przeszkoleniu i kilku próbach mogli poczuć się jak prawdziwi muzycy pod batutą dyrygenta. Oto, jak sobie poradzili:

A tutaj, dla porównania, utwór w wykonaniu tradycyjnej orkiestry:

Akcja holenderskiej moto-orkiestry to pomoc dla tegorocznej edycji Distinguished Gentleman’s Ride, która odbędzie się już 30 września w kilkuset miastach na całym świecie. Tego dnia ulicami przejadą kolumny elegancko ubranych motocyklistów na klasycznych maszynach - cafe racerach, nakedach, customach i retro skuterach.

Poza wymiarem czysto rozrywkowym, jest to globalna akcja dobroczynna, zbierająca fundusze na promocję profilaktyki męskich chorób, m.in. raka prostaty, a także na walkę z coraz częstszymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak depresja. W akcji można wziąć udział osobiście, przygotowując odpowiedni strój i maszynę, lub zasponsorować jednego z kierowców. W Polsce parady DGR odbędą się w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Zapisy i wszystkie informacje znajdziecie na stronie http://www.gentlemansride.com/

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę