tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle za 56 milionów złotych dla policji. Na piratów drogowy nadciąga dwukołowe tsunami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle za 56 milionów złotych dla policji. Na piratów drogowy nadciąga dwukołowe tsunami

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.06.12, 09:47 1 Drukuj

Komenda Główna Policji idzie na zakupy, tym razem ma do wydania ogromną kwotę na motocykle i odzież w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego".

Policja zamierza kupić 478 motocykli z silnikami o pojemności powyżej 1000 cm3 oraz 876 kompletów strojów motocyklowych. Przy flocie 588 jednośladów będzie to oznaczało niemal podwojenie motocyklowego arsenału. Policja zapowiada jednak, że dzięki temu wycofa część starych motocykli.

NAS Analytics TAG

W ramach wzmacniania drogówki zakupiono już ambulanse pogotowia ruchu drogowego, radiowozy oznakowane i nieoznakowane, a także mierniki prędkości. Motocykle będą kolejnym elementem układanki. Zakup będzie realizowany przy pomocy Centrum Unijnych Projektów Transportowych, które ma czas do 2023 roku by zrobić zakupy.

Jakimi motocyklami mogłaby jeździć policja? Biorąc pod uwagę określenie pojemności powyżej 1000 cm3, a także fakt, że maszyny muszą być niezawodne, łatwe w serwisowaniu i praktyczne to na placu boju pozostaje jeden zawodnik - BMW z modelami R1250 RT lub GS. Policja ma już w swojej flocie sporo motocykli bawarskiej marki. Najważniejszą obok pakowności cechą RT i GS jest oczywiście napęd - wał wymaga znacznie mniej uwagi niż łańcuch, a policjanci niejednokrotnie pokonują wiele kilometrów w ciągu dnia.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę